⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Przyjście wiosny sprawiło...
Dodano: 2014-04-01 13:20:24

Przyjście wiosny sprawiło, że zaczęło się robić kolorowo w parkach, jak i na... boiskach Rekreacyjnej Ligi Biznesu. W ostatnie kolejce tylko w ekstraklasie zobaczyliśmy 14 żółtych kartek, zaś w połączniu z I ligą sędziowie pokazali również cztery czerwone.

Najwięcej emocji związanych z kartkami było w spotkaniu IT4Q/Piotrbud z Mondelezem International. Burza rozpętała się po trzeciej bramce w tym spotkaniu. Dwóch zawodników zostało ukaranych "żółtkami", a jeden usunięty z boiska. Grający w osłabieniu zespół IT4Q/Piotrbud zdołał nawet wyrównać. Potem jednak gole strzelał Mondelez za sprawą Mateusza Bladego.

Losy swojego meczu pięknie odmienił Sirtel. Mistrz zmierzył się z PKS Podokręg Katowice. Przegrywał z beniaminkiem 1-3, ale ostatnie 12 minut należało do graczy Sirtela, którzy wyrównali, a potem przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Die-Tech w kolejnym meczu poszedł na otwartą wymianę ciosów. Źle się to skończyło dla tyskiej drużyny w meczu z Mondelezem. Znacznie lepiej było w spotkaniu z EC Ciepło Chorzów. Warto podkreślić, że aż pięć bramek zdobył kapitan - Tadeusz Leo.

Po tym, jak bramkarz EC Ciepło zakręcił w ubiegłej kolejce Wodociągi, katowicka drużyna nie potrafi odnieść zwycięstwa. Tym razem przegrała z Żabką. W końcówce tego meczu dały o sobie znać również emocje pozasportowe. Sędziowie musieli to temperować indywidualnymi upomnieniami.

Czerwono było w meczu I ligi, w którym portal SportSlaski.pl zmierzył się z Kliniką 2000. Spadkowicz gromił dotąd kolejne zespoły na zapleczu. Dziennikarze postanowili przeciwstawić opór. Objęli nawet prowadzenie. Po stracie trzech goli zdobyli kontaktowe trafienie. Ostatnie słowo należało jednak do Kliniki, która ma na swoim koncie komplet punktów.

Identycznym dorobkiem może się pochwalić Mr Gwint. Wydaje się, że losy walki o awans rozstrzygną się między tymi dwiema ekipami. Mr Gwint tym razem pokonał Decathlon. Potwierdziło się, że nowicjusze w RLB świetnie spisują się do 25 minuty. To już kolejny mecz, w którym do tego czasu prowadzą wyrównany bój. I kolejny, w którym punkty tracą w następnych minutach.

Emocjonująco było w meczu dwóch firm, które ze sobą współpracują. KPMG ma przepis na grę z Mentorem Graphics, gdyż znów wygrało tę rywalizację. Dzięki temu odniosło pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i zaczęło gonić Mentora w tabeli I ligi.

Bohater kolejki - Mateusz Blady - to on był przeciwnikiem IT4Q/Piotrbud. To on strzelił wszystkie cztery bramki. Bez swojego najlepszego napastnika Mondelez International miałbym w tym spotkaniu duże problemy, aby zapunktować. Blady z kolei udowadnia, że może długo utrzymywać formę, do której doszedł w końcówce ubiegłego sezonu.