⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Na zapleczu ciekawiej niż w ekstraklasie!
Dodano: 2014-10-05 23:21:30

Grad bramek padł na I-ligowych boiskach. Było bardzo ciekawie. Niektóre mecze rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich minutach. Natomiast w 3. kolejce w ekstraklasie odbyły się planowo tylko dwa spotkania.

Wodociągi Katowice pokonały portal SportSlaski.pl. Wynik jeszcze w przerwie był sprawą otwartą. Szeroka kadra przesądziła jednak o końcowym wyniku. Wodociągi zdobyły cztery gole w samej końcówce, a ich zawodników rozjuszył Marcin Francka. Bramkarz dziennikarzy zdobył gola kontaktowego, co było… początkiem jego problemów.

Znów w tarapaty na starcie sezonu wpadł Sirtel. Zespół ten przyzwyczaił, że “dojeżdża” z poślizgiem i rozkręca się w miarę upływu sezonu. Tym razem wysoko przegrał z mistrzem i w konsekwencji na razie ma na swoim punkcie ledwie punkt. Mondelez zrobił swoje, a w jego barwach imponował Mateusz Blady, autor pięciu trafień.

Awansem został rozegrany mecz PKS Podokręg Katowice z EC Ciepło Chorzów. Była to partia piłkarskich szachów. Obserwatorzy twierdzili, że wygra ten zespół, który strzeli pierwszy gola. I tak się też stało. Bardziej skuteczna była ekipa złożona z sędziów, co sprawiło, że jest aktualnie wymieniana wśród faworytów rozgrywek.

A kto powalczy o awans do elity? Od zawsze za faworyta uważane jest KPMG. Od zawsze też ten zespół ma pomysł na rozmontowanie obrony drużyny Mentor Graphics. Dziewięć straconych goli sprawiło, że Mentor ma nad czym myśleć. Jego defensywa traci najwięcej bramek w RLB.

Za monolit nie uchodzi również gra obronna Kliniki 2000. Próbowało to wykorzystać PWC SDC Katowice. Ta ekipa wywarła na obserwatorach naprawdę korzystne wrażenie. Z urlopów zjechali wszyscy zawodnicy i PWC spisało się bardzo obiecująco. Tyle, że Klinika 2000 to solida marka w RLB. Doświadczenie było górą!

Nowicjusze imponowali również w innych meczach. Wojnarowscy prowadzili z Saturnem jeszcze w 28. Minucie spotkania. Potem rywale potwierdzili jednak, że są specami od strzelania bramek w końcówkach. Saturn umiejętnie rozłożył siły i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. A co pozostało Wojnarowskim? Wskazówka, że idą w dobrym kierunku!

Podobny wniosek może wyciągnąć zespół NOWODVORSKI LIGHTING, który świetnie spisał się w starciu z liderem! Nie było żadnego respektu. Nowa ekipa w I-ligowym gronie długo nadawało ton grze. Na 10 minut przed końcem zawodów prowadziła 5-2! Jednak wtedy Mr Gwint wrzucił piąty bieg, co sprawiło, że doprowadził do remisu. Niemniej ten wynik jest większym sukcesem lidera, aniżeli nowicjusza. Któż by pomyślał!

Spośród ekip, które dołączyły do RLB, najwięcej powodów do radości ma póki co Invenio. Zawodnicy tego zespołu zgarnęli już sześć punktów. W meczu z Open Finance remisowali na cztery minuty przed końcową syreną 6-6. Zanosiło się na podział punktów, bo taki wynik wydawał się sprawiedliwy. Wtedy jednak do gry wkroczył on…

Bohater kolejki -Wojciech Piekorz wziął na siebie ciężar gry w końcówce spotkania Invenio z Open Finance. Pięć goli w ostatnich pięciu minutach zapewniło jego zespołowi cenne zwycięstwo, a on sam został liderem klasyfikacji najlepszych strzelców w I lidze!