⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Komorowski ma się czego uczyć od faworytów RLB
Dodano: 2015-05-12 09:55:05

Bo najlepsze drużyny w Rekreacyjnej Lidze Biznesu pracują pełną parą przez cały sezon! W ostatniej kolejce również odniosły zwycięstwa.

Wodociągi Katowice depczą po piętach Mondelezowi. Tym razem wygrały z EC Ciepło Chorzów. Kluczowy był ostatni kwadrans. To wtedy Wodociągi przyspieszyły i zdobyły trzy bramki. I to mimo dwóch żółtych kartek dla Artura Opeldusa. Duża w tym zasługa Krzysztofa Pawełczyka. Dla EC Ciepło Chorzów dwie bramki zdobył Mateusz Rożek.

Mondelez odpiera jednak ataki. Co prawda długo przegrywał z Sirtelem, aby przebudzić się krótko przed przerwą. Lider objął wtedy prowadzenie, którego nie wypuścił już do końcowej syreny. Kropkę nad "i" postawił kapitan - Krzysztof Lewandowski.

Mr Gwint stoczył zacięty bój z Decathlonem. Katowiczanie znów dobrze grali na początku. Trzykrotnie obejmowali prowadzenie, by odpuścić początek drugeij połowy, co okazało się kluczowe dla losów spotkania.

Portal SportSlaski.pl znów rozpoczął mecz od stanu 0-2. I ponownie wyszedł z opresji. Dziennikarze przed przerwą wyrównali, a po zmianie stron włączyli czwarty bieg i nie dali się dogonić drużynie PKS Podokręg Katowice. Gola zdobył nawet bramkarz dziennikarzy. Na nic zdały się trzy gole Arkadiusza Szymczaka z ekipy sędziów.

Klinika 2000 jest faworytem I ligi. I nie zawiodła w pierwszej kolejce po podziale na grupę mistrzowską i grupę B. Pokonała Nowoczesny Chorzów / Piotrbud, choć walka była bardzo zacięta i działo się do ostatnich sekund.

W dodatku Klinikę 2000 ucieszył podział punktów w spotkaniu Wojnarowskich z Invenio. Druga z wymienionych drużyn do remisu doprowadziła na dwie minuty przed końcem meczu. Wojnarowscy mają zatem poczucie straconych punktów.

Nalepszą drużyną w grupie B jest w tym momencie Mentor Graphics. Zespół ten dobrze rozpoczął mecz z Ericssonem Katowice, a następnie mądrze się bronił. Na tyle solidnie, że stracił tylko jednego gola i mógł świętować zwycięstwo.

O takiej defensywie marzy Nowodvorski Lighting, który po dobrym okresie spuścił z tonu. Tym razem poniósł wysoką porażkę z Open Finance. Na uwagę zasługuje postawa Marcina Wiśniewskiego, autora trzech bramek.

Bohater kolejki: Sebastian Pająk - jego cztery bramki zapewniły Klinice 2000 cenne zwycięstwo, dzięki któremu lider ma już trzy punkty przewagi nad kolejnym zespołem w stawce. Pająk i jego Klinika 2000 to najwięksi wygrani pierwszej kolejki po podziale tabeli I ligi.