Zapomniałem hasła...

..::: Każdy lider zaczyna tracić punkty!
Dodano: 2015-10-23 22:47:49
Avatarek

Niedawno Mondelez International przegrał pierwszy mecz we tym sezonie z Wodociągami Katowice. Rywale objęli prowadzenie w tabeli, by… następnie uznać wyższość Decathlonu!

Wodociągi najwyraźniej poczuły się zbyt pewnie. Nie pierwszy raz w tym sezonie źle rozpoczęły. Dotąd jednak zawsze wychodziły z opresji. Każda seria jednak się kończy. Lech jest w stanie wygrać z Fiorentiną dla przykładu, zaś Decathlon Katowice posłać na deski lidera. To jednak dziwi mniej, bo Decathlon robi systematyczne postępy, a w wysokiej formie są Patryk Serafin i Michał Cioch. Nie widać już braku Tomasza Palucha.

23 minuty sposobu na rozmontowanie obrony Sirtela szukał Mateusz Blady. W końcu się udało. Rywale nawiązali walkę. Dopiero w końcówce Blady odarł ich ze złudzeń. Zdobył łącznie cztery gole, dzięki czemu Mondelez znów ma tyle samo punktów, co Wodociągi.

Mr Gwint prowadził po pierwszej połowie 3-0 z PKS Podokręg Katowice. Sędziowie udowodnili, że kondycja jest ich dużym atutem, bo w drugiej odsłonie to oni nadawali ton wydarzeniom. Do tego stopnia, że zdołali odwrócić sytuacje i doprowadzić do remisu.

Końcowe minuty zadecydowały również o wyniku spotkania Kliniki 2000 z portalem SportlSlaski.pl. Na pięć minut przed końcową syreną było 3-3, lecz wtedy beniaminek wrzucił wyższy bieg. Mateusz Sieroń przypomniał, że potrafi zdobywać gole. Jego dwa trafienia dały Klinice zwycięstwo.

Wygląda na to, że krystalizuje się sytuacja w I lidze. Trzy zespoły ewidentnie zamierzają grać o awans. Jest wśród nich Nowoczesny Chorzów / Piotrbud, który wygrał ważne spotkanie z Open Finance. Jak pokazał końcowy wynik, o wszystkim zadecydował lepszy pierwszy kwadrans. Potem oglądaliśmy wyrównaną wymianę ciosów.

Stracił punkty Mentor Graphics, ale remis i tak powinien uznać za niezły rezultat, bo przegrywał już 0-2 ze Spectrum po bramkach Łukasza Gardawskiego. Tomasz Ptaszek i Artur Lewandowski sprawili, że Mentor nie przegrał i nadal otwiera tabelę I ligi.

Tyle samo punktów ma Plus, który tym razem pewnie wygrał z Ericssonem Katowice. Choć długo nic na takie rozstrzygnięcie nie wskazywało. Ericsson prowadził 2-1 i 3-2, lecz wszystko puściło po dwóch pierwszych kwadransach.

Saturn poprawił bilans bramkowy w meczu z nowicjuszami z STS. Bukmacherzy nadal nie nauczyli się mądrze bronić. Znów tylko do przerwy nawiązywali walkę. Potem rywale ich ośmieszali. Saturn zdobywał bramki z bliska, z daleka, z powietrza, jak i z ziemi.

Bohater kolejki - Łukasz Skok – rozegrał świetną partię i to przede wszystkim za jego sprawą Nowoczesny Chorzów / Piotrbud wygrał kolejny mecz. Pięć bramek w tym spotkaniu sprawiło, że wdrapał się na pozycję lidera najlepszych strzelców na zapleczu ekstraklasy.