⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Zacięta rywalizacja na półmetku!
Dodano: 2015-11-02 15:16:31

Pierwsza runda sezonu Rekreacyjnej Ligi Biznesu za nami. Mamy dwie drużyny, które przewodzą tabeli ekstraklasy. Nikt nie zamierza spaść. Za to kilka ekip chciałoby awansować.

Mateusz Blady otrzymał mocne wsparcie kolegów w ostatniej kolejce. Dzięki temu Mondelez International nie miał problemów z pokonaniem Decathlonu Katowice. Lider skoncentrował się w pełni, bo pamiętał, że Decathlon niedawno pokonał Wodociągi Katowice. A ten zespół stoczył kolejny trudny bój.

Portal SportSlaski.pl przegrywał z Wodociągami najpierw 0-3, a następnie 2-5, lecz za każdym razem powstawał z kolan. Dzięki temu końcówka była emocjonująca. Dziennikarze wbili kontaktowego gola na sześć minut przed końcową syreną. Wodociągi zdołały jednak utrzymać korzystny wynik, dzięki czemu mają tyle punktów, ile Mondelez. Co ciekawe, koledzy z Wodociągów zrobili symboliczną kołyskę dla Martina Kolonko, który został niedawno ojcem.

Na trzecią lokatę wspięła się Klinika 2000 za sprawą efektownego zwycięstwa z Mr Gwintem. Mateusz Sieroń i Marcin Monsior rozmontowali defensywę rywali, a koledzy dopełnili dzieła zniszczenia. Beniaminek chce zatem grać o medale! Mr Gwint spadł z kolei w niebezpieczne okolice, z których wydostaje się PKS Podokręg Katowice.

Sędziowie dyktowali warunki w meczu z Sirtelem. Za każdym razem wychodzili na prowadzenie. Rywale trzykrotnie doprowadzali do wyrównania, lecz w drugiej połowie musieli uznać wyższość zespołu złożonego ze śląskich arbitrów.

Pewne i efektowne zwycięstwa odnosiły w 7. kolejce również zespoły na zapleczu ekstraklasy. Grzegorz Skupin poprowadził do sukcesu zespół Saturna w meczu z Open Finance. Mecz długo był bardzo wyrównany. Ostatnie 11 minut mądrzej i z chłodną głową rozegrali zawodnicy Saturna.

Spectrum nie miało problemów z pokonaniem STS. Bukmacherzy szybko stracili dwie bramki, lecz o dziwo tym razem nie stracili głowy. Spectrum zdecydowanie przeważało, lecz dużo czasu upłynęło nim ponownie ukąsiło. W końcu Dominik Aksamit wziął sprawy w swoje ręce i zdobył hat tricka.

Liderem nadal jest Plus, który toczył wyrównany bój z Mentorem Graphics. Tomasz Ptaszek robił, co mógł, aby zatrzymać zespół prowadzący w tabeli. Do 30 minuty mieliśmy remis 2-2. Wtedy Plus wrzucił wyższy bieg i nie pozostawił przeciwnikowi złudzeń.

To tempo wytrzymuje Nowoczesny Chorzów / Piotrbud. Wicelider napocił się w starciu z Ericssonem Katowice. Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Adrian Kurkowski zrobił wiele, by Nowoczesny stracił punkty. Rywale mieli jednak w swoich szeregach bohatera tej kolejki.

Bohater kolejki - Łukasz Skok – ponownie zasłużył na to miano, bo można zaryzykować stwierdzeniem, że bez niego Nowoczesny Chorzów miałby problem, by zremisować z Ericssonem. Skok zdobył sześć z siedmiu bramek! I wszystkie w trakcie jednej połówki, co warto podkreślić. Dzięki temu na półmetku rozgrywek przewodzi klasyfikacji strzelców I ligi.

Najlepszym strzelcem w ekstraklasie jest oczywiście Mateusz Blady, który w 7. Kolejce do swojego bilansu dołożył kolejne trzy trafienia i ma ich obecnie łącznie 31

Dawid Jasinowski (davit-39) z Kliniki 2000 przewodzi klasyfikacji najlepszych typerów, natomiast w rankingu Fair-Play wszystko wróciło do normy - nie ma sobie równych Mentor Graphics (0 kar).