⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Outsiderzy nastraszyli liderów...
Dodano: 2015-11-06 10:14:04

Ostatnie drużyny w tabeli zmierzyły się w ekstraklasie oraz I ligi z liderami. I po pierwszych połowach obu meczów na tablicach widniały sensacyjne wyniki. Tyle, że każdy mecz trwa dwie połowy…

Na zapleczu umocnił się na pozycji lidera Plus, choć długo kazał czekać na wrzucenie piątego biegu. Wystarczy napisać, że po pierwszej połowie meczu z ostatnim w tabeli STS był remis 1-1, a w dodatku bukmacherzy mieli wymarzoną sytuację tuż przed przerwą by podwyższyć na 2-1! W drugiej połowie nie wytrzymali kondycyjnie meczu z liderem i wysoko ostatecznie przegrali.

Przegrał kluczowy konkurent Plusa. Nowoczesny Chorzów / Piotrbud uległ Saturnowi, który rozegrał bardzo solidną partię. W dodatku Nowoczesny musiał sobie radzić bez najlepszego strzelca – Łukasza Skoka, zaś w Saturn miał w swojej bramce bohatera kolejki.

15 punktów ma już na swoim koncie Spectrum. Ten zespół powinien włączyć do walki o awans. W ostatniej kolejce nie dał złudzeń ambitnej ekipie Open Finance. Błyszczał w szczególności Łukasz Gardawski, autor czterech trafień.

Wygląda na to, że o utrzymanie w ekstraklasie będą walczyły zespoły SportSlaski.pl oraz Mr Gwint. Druga z wymienionych drużyn nie dała rady w 8. kolejce Sirtelowi. Kluczową postacią okazał się Hubert Kamiński. Kapitan Sirtela dojechał na mecz spóźniony, ale gdy wszedł na boisko, od razu strzelił gola i tchnął w z zespół bojowego ducha.

SportSlaski.pl prowadził 2-0 z liderem! Mondelez przed przerwą strzelił gola kontaktowego. Mateusz Blady dorzucił dwa kolejnego trafienia, dzięki czemu jego zespół wyszedł na prowadzenie. Dziennikarzy dobił Rafał Sosnowski. Mondelez otwiera zatem tabelę, zaś SportSlaski.pl ją zamyka.

Pisaliśmy ostatnio, że Klinika 2000 ma apetyt, aby zająć miejsce na podium. Miała świetną okazję, aby po ostatniej kolejce zbliżyć się na 3 punkty do Wodociągów Katowice. Beniaminek nie sprostał jednak temu wyzwaniu. Stracił dwie bramki w ciągu pierwszych 80 sekund, co przełożyło się na obraz całego spotkania. Wodociągi nie zwykły trwonić takiego dorobku! Kolejny dobry mecz rozegrał w ich szeregach Daniel Jagodziński.

Nadal w dobrej formie są również sędziowie. PKS Podokręg Katowice wygrał z Decathlonem Katowice, który wyszedł na parkiet bez dwóch swoich armat: Patryka Serafina oraz Michała Ciocha. Oba braki było widać. Decathlon nie miał kim straszyć, a sędziowie są na fali.

Bohater kolejki - Marek Zalega – doświadczony gracz Saturna nie jest nominalnym bramkarzem, ale wszedł z musu między słupki i spisał się fenomenalnie. Nowoczesny Chorzów/Piotrbud oddał około 30 strzałów na bramkę rywali, lecz Zalega bronił jak Sławomir Szmal. Intuicyjnie, z wykorzystaniem nóg i co najważniejsze skutecznie!