⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Ostra walka o mistrzostwo i utrzymanie!
Dodano: 2015-11-15 19:05:57

Rozpoczęła się runda rewanżowa Rekreacyjnej Ligi Biznesu, a to oznacza, że wszystko nabiera rumieńców. Wiemy, kto chce tytułu, utrzymania, a kto będzie grał o awans.

W I lidze krystalizuje się grupa, która ma ekstraklasowe ambicje. Dobrze w pierwszej części sezonu prezentowały się zespoły Mentora Graphics oraz ekipy Nowoczesny Chorzów / Piotrbud. Na finisz lepiej wbiegają chorzowianie. Łukasz Skok poprowadził Nowoczesny do cenne zwycięstwa. Mentor dwie bramki zdobył w końcówce. Na wyrównanie zabrakło czasu.

Od dawna w RLB nie mieliśmy bezbramkowego remisu. Na taki rezultat długo zanosiło się w meczu Saturna ze Spectrum. Obie drużyny postawiły na piłkarskie szachy. Żadna nie chciała się otworzyć. Dlatego jedyną bramkę zobaczyliśmy dopiero w 37. minucie. W dodatku padła w kuriozalnych okolicznościach. Kamil Puszer wykorzystał prezent ze strony bramkarza i obrońcy Saturna.

Liderem na zapleczu ekstraklasy jest nadal Plus, który nie zwalnia tempa. Mecz z Open Finance był naprawdę wyrównany. Oko za oko, ząb za ząb i tak aż do stanu 5-5. Było ostro do tego stopnia, że zawodnicy Open Finance wskazali problem w komentarzach na stronie internetowej. W samej końcówce najwięcej sił zachował Kamil Olszewski. Jego dwie bramki zapewniły Plusowi zwycięstwo.

O dziwo więcej sił w drugiej połowie od rywali zachował STS. Bukmacherzy na ogół toczyli wyrównane boje do przerwy, a potem ponosili sromotne porażki. Tym razem było inaczej. Ericsson zrobił jednak to, co zrobić powinien w pierwszej części meczu. Objął trzybramkowe prowadzenie. I tej zaliczki nie wypuścił z rąk.

Losy tytułu mistrzowskiego powinny się z kolei rozstrzygnąć pomiędzy dwoma zespołami. Wodociągi Katowice i Mondelez International idą łeb w łeb. Pierwsza z wymienionych drużyn odniosą już ósme zwycięstwo. Do przerwy Sirtel remisował z tak wymagającym przeciwnikiem 2-2. Po zmianie stron Wodociągi w ledwie siedem minut uzyskały bardzo bezpieczne prowadzenie, dzięki któremu wygrały. Mondelez by zrównać się punktami z liderem, musi teraz wygrać zaległe spotkanie z Mr Gwintem.

Do sprawiedliwego podziału punktów doszło w spotkaniu Kliniki 2000 z PKS Podokręg Katowice. Oba zespoły zagrały na bardzo zbliżonym poziomie, co nie dziwi, bo w tabeli dzielą je ledwie dwa punkty. Kiedy jedna z ekip wychodziła na prowadzenie, druga prędko wychodziła z atakiem, który doprowadzał do wyrównania.

Bardzo cenne trzy punkty zdobył SportSlaski.pl, który zamykał dotąd ligową tabelę. Dziennikarze do meczu z Decathlonem przystąpili zdeterminowani. Co prawda źle rozpoczęli, bo Decathlon szybko objął prowadzenie, lecz później to oni nadawali ton wydarzeniom na boisku. Dzięki tej wygranej SportSlaski.pl opuścił ostatnie miejsce, zepchnąwszy Mr Gwint.

Bohater kolejki - Paweł Karwiński - motor napędowy zespołu SportSlaski.pl w obecnym sezonie. Wystarczy napisać, że jest aktualnie trzecim najlepszym strzelcem w ekstraklasie RLB. W ostatnim meczu zdobył cztery gole, dzięki czemu poprowadził zespół do sukcesu.