⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Działo się! Mieliśmy dwa mecze na szczycie.
Dodano: 2016-04-10 17:26:11

Świetnie spisujące zespoły spotkały się w ekstraklasie, jak również w I lidze. Kto grał pierwsze skrzypce w tych spotkaniach?

Sirtel gra w tym sezonie naprawdę dobrze, co potwierdził w meczu z wicemistrzem poprzedniego sezonu. Kontrolował mecz z Zieloną Budką do 30 minuty. Prowadził nawet 4-2. Końcówka należała jednak do Mateusza Bladego. To on przechylił szalę na korzyść Zielonej Budki.

Klinika 2000 stawiła się bez rezerwowych na mecz z Wodociągami. Grała bardzo ambitnie. Kto wie, jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie, gdy nie stracony gol w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Bramka ta podcięła skrzydła Klinice, a zarazem dodała wiatru w żagle Wodociągom.

Na trzecią lokatę wskoczył Decathlon, który w pełni skoncentrowany przystąpił do partii z portalem SportSlaski.pl. Najwyraźniej dobrze rozpracował zwycięski mecz dziennikarzy z Wodociągami. Na tyle dobrze, że od początku narzucił swój styl gry i prowadzenia nie oddał.

Nowoczesny Chorzów/Piotrbud w końcu zapunktował! Kilka meczów przegrał nieznacznie, płacił frycowe. Ostatnio zainkasował wreszcie komplet oczek. Pokonał PKS Podokręg Katowice. Sędziowie znów… “nie dojechali na czas”. Dosłownie i w przenośni. Przybyli na halę na ostatni moment, nie rozgrzali się, co sprawiło, że w pierwszych minutach dali sobie wbić kilka bramek.

Hitem w I lidze było spotkanie na szczycie między Mr Gwintem a Saturnem. Do formy sprzed dwóch sezonów wrócił Marcin Suchański. Bramkarz Gwintu ponownie strzela bramki, dzięki czemu jego ekipa objęła prowadzenie. Saturn mądrze przeszeregował jednak skład i w samej końcówce zdobył gola na wagę kompletu punktów!

Zaskakująco wysoko poległ Ericsson Katowice. Wpadkę zanotował z Mentorem, w którego bramce świetnie spisywał się Wojciech Litwin. Kolejnymi interwencjami zniechęcał rywali do ataków. Jego koledzy zaś byli bardzo skuteczni, co przełożyło się na efektowne zwycięstwo Mentora.

Dorobek bramkowy podreperował również STS. Bukmacherzy zrobili z obrony SOSW Blind istny ser szwajcarski. Błyszczeli zwłaszcza analitycy, bo to zawodnicy tego działu strzelili wszystkie bramki! Na wyróżnienie zasłużył zwłaszcza Dawid Kin.

Open Finance zderzył się ze ścianą… Tauron – zgodnie z przypuszczeniami obserwatorów – szybko dochodzi do wysokiej formy. O ile pierwsza połowa zakończyła się jeszcze remisem 2-2, o tyle w drugiej partii rządzili już tylko nowicjusze. Tauron jest w stanie powalczyć o czołowe lokaty w tym sezonie I ligi.

Bohater kolejki - Mateusz Blady – świetnie spisuje się właściwie co kolejka, ale tym razem zasłużył na szczególne pochwały, bo Sirtel był wymagającym rywalem. Blady niemal w pojedynkę wygrał ten mecz. Bez niego w składzie, Zielona Budka nie miałaby czego szukać. Klasyczny hat trick dający komplet oczek był zwieńczeniem kapitalnego występu lewonożnego zawodnika.