⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Czterdziestka Bladego!
Dodano: 2016-05-24 00:07:46

Nic z tych rzeczy! Mateusz nie zaprasza jeszcze na imprezkę ;-) Przewrotny tytuł dotyczy występów popularnego snajpera ,, Zielonych” który w dziesięciu spotkaniach zdobył 40 bramek , co daje mu średnią czterech goli na mecz. Tym razem Mateusz Blady pogmatwał statystykę i w meczu przeciwko Nowoczesnemu Chorzowowi trafił sześć z siedmiu bramek zdobytych przez Zieloną Budkę. O zwycięstwo jednak nie było łatwo ponieważ w pierwszej połowie to Chorzowianie nadawali ton wydarzeniom na polu gry. Remis do przerwy uratował wspomniany Blady który na minutę przed przerwą wyrównał wynik na 4:4. Druga połówka była już jednak bardziej wyrównana i na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem nadal na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Dominacja Zielonej Budki, która słynie z dobrych końcówek, zaczęła się dopiero na 3 minuty przed końcem ,kiedy to ekipa Krzysztofa Lewandowskiego zdobyła trzy bramki , ustalając wynik spotkania na 7:4.

Nadal trwa zła passa zespołu Decathlonu Katowice. Tym razem sprawcą niepowodzenia okazała się ekipa Wodociągów Katowice. Brylował na boisku Daniel Jagodziński który swoją dobrą grę przypieczętował trzema trafieniami. Vice lider zdawał sobie sprawę że przeciwnik jest bardzo wymagający dlatego ruszył na Decathlon już od pierwszych minut. Taktyka odniosła skutek, ponieważ Wodociągi do przerwy prowadziły już 3:1 by ostatecznie pokonać Decathlon 5:2.

Z goła odmienne są nastroje w zespole Kliniki 2000. Po początkowych niepowodzeniach ,,okuliści” zaczęli punktować o czym boleśnie przekonała się drużyna PKS Pod. Katowice. O sile Kliniki stanowi zespół, jednak wymiernym wskaźnikiem jego formy jest postawa Sebastiana Gawlyty. Tym razem po żmudnie wypracowanych akcjach ,,Seba” strzelał jak na zawołanie i Klinika zwyciężyła sędziów 4:3.

Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Sportemsląskim.pl a Sirelem. Cały mecz ton wydarzeniom na boisku nadawali ,,dziennikarze” którzy skryci za podwójną gardą wyprowadzali zabójcze kontrataki. W końcówce meczu inicjatywa przeszła na stronę Sirtela który na sekundy przed końcem stanął przed szansą zdobycia zwycięskiej bramki, jednak intuicyjna obrona bramkarza firmy telekomunikacyjnej zażegnała zagrożenie.

W I lidze, z powodu przełożenia meczu Saturna swoją szansę na odzyskanie pozycji lidera wykorzystał Ericsson. Pojedynki z Open Finance nigdy nie należy do łatwych. Tym razem kontuzja Sebastiana Waldka, etatowego bramkarza ,,finansistów” zapewne zwiększyła szanse na zwycięstwo. Mecz rozgrywany był w blasku pojedynku klanów. Po stronie Opena – bracia Nowak, po stronie Ericsona zaś rodzeństwo Dziura. W ogólnym rozrachunku o jedno trafienie lepsi okazali się bracia: Paweł i Michał Dziura którzy wspomożeni trafieniem Mateusza Sitko poprowadzili swój zespół do zwycięstwa 5:3.

Kości trzeszczały w pojedynku pomiędzy STS-em a Mentorem Graphics. Przez większość zawodów to bukmacherzy gonili wynik. Jednak jak na analityków przystało, swoje siły skupili na ostatniej fazie meczu. W efekcie po bardzo wyrównanym i ciężkim boju STS zwyciężył Mentor Graphics 7:6.

Znowu bramkowe fajerwerki obserwowaliśmy w meczu SOSW z Mr Gwintem. Nie było to tym razem jednostronne widowisko ale popis strzelecki obu ekip. Więcej argumentów było w tym dniu po stronie spadkowicza z Ekstraklasy, który zwyciężył 13:8. Największą częścią łupu bramkowego podzielili się bracia Ochman zdobywając w sumie osiem bramek.

Bohaterem kolejki wybrany został Mateusz Grębosz z STS-u ,który swoim hattrickiem wlał wiarę w ostateczne zwycięstwo w ciężkim meczu z Mentor Graphics.