..::: Finał Pucharu Ligi 2016
Dodano: 2016-12-11 22:33:22

W piątkowy wieczór na obiektach MORIS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113 odbył się Turniej Finałowy Pucharu Ligi RLB 2016.

Do Finałów zakwalifikowały się 4 zespoły którym przyszło mierzyć się w dwóch półfinałach. W pierwszym z nich Nowoczesny Chorzów/Piotrbud pokonał Tauron Ciepło Katowice 6:0. W drugim półfinale Sportslaski.pl zwyciężył Zieloną Budkę 5:0. W wielkim finale zmierzyły się zespoły Nowoczesnego Chorzowa/Piotrbudu i Sportuslaskiego.pl. Po znakomitym i emocjonującym spotkaniu ekipa Sportu zwyciężyła rywali 6:3, dzięki czemu w geście tryumfu wzniosła Puchar RLB do góry! Jest to pierwsze trofeum Dziennikarzy w rozgrywkach RLB, jednak po formie jaką ostatnio prezentowali ,sukces ten nie był dla nikogo dużym zaskoczeniem. Królem strzelców Turnieju Finałowego został Daniel Malec z Nowoczesnego Chorzowa/Piotrbudu.

Podczas rozgrywek Pucharowych wraz z Nowoczesnym Chorzowem przeprowadzona została zbiórka karmy dla podopiecznych Fundacji S.O.S z Chorzowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do szczytnej akcji.

Składamy również podziękowania dla Śląskiego Centrum Sprzedaży Odżywek ,,FH TYTAN” który ufundował nagrody dla zwycięzców. Zapraszamy do fotorelacji, a w niedługim czasie również do video relacji z piątkowej imprezy.