..::: Kolejka beniaminków.
Dodano: 2017-04-02 21:28:04

Niebywały wyczyn dokonały zespoły rozgrywające pierwszy sezon w Rekreacyjnej Lidze Biznesu. Trzy drużyny beniaminków zgodnie wygrały swoje mecze. Dwa spośród trzech zwycięstw urastają wręcz do miana sensacji, ponieważ łupem nowicjuszy zostali wyjadacze z czuba tabeli. Jako pierwsi o nieprzewidywalności beniaminków na własnej skórze przekonali się gracze MR Gwint/Open Finance. Nawet do przerwy przegrywając 0:3, przez głowę nie przeszła myśl o porażce z Mainfreight Poland. W drugiej połowie MG/OF pudłował wręcz w nie możliwych sytuacjach a ambitny beniaminek dorzucił jeszcze dwa trafienia i spotkanie zakończyło się zwycięstwem firmy branży logistycznej 5:3.

W kolejnym meczu ,,do pieca” dorzucili reprezentanci ArcelorMittal. Już w pierwszej minucie, po bramce Michała Szcześniaka wyszli na prowadzenie w meczu z Kliniką 2000. Zdobywając kolejne bramki, niczym wytrawny bokser trzymali niebezpiecznego rywala na dystans. Konsekwencja się opłaciła i ArcelorMittal posłał Okulistów na deski zwyciężając 6:4. Przekonujące zwycięstwo odniósł Nowodvorski Lighting który odniósł drugie z rzędu zwycięstwo pokonując Viva Plus 11:3. Zwycięstwo było okazałe ponieważ Viva rozgrywała mecz bez bramkarza. Honoru pomarańczowych bronił Oskar Radkiewicz zdobywając wszystkie trzy bramki.

Niesamowity przebieg miało spotkanie pomiędzy PKS Pod. Katowice a Mentor Graphics. Sędziowie prowadzili już 4:0 by roztrwonić przewagę i na trzy minuty przed końcem remisować 4:4. Gdy zapowiadało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów drogę do siatki Mentora, na pięć sekund przed końcową syreną znalazł Arkadiusz Szymczak.

Zwycięstwo to znakomicie wkomponowało się w jubileusz nestora drużyny sędziów, Edwarda Józefa. Popularny Edek , odebrał na zebraniu plenarnym sędziów okolicznościowy puchar za przeprowadzenie 1500 zawodów. Chodzą słuchy że w szatni było sympatycznie ;)

W Ekstraklasie nie spuszcza z tonu zespół Taurona. Lider rozgrywek rozprawił się ze znakomicie poczynającym sobie Statscorem. Zwycięstwo było przesądzone już w 30 minucie kiedy to Tauron prowadził już 6:0. Moment dekoncentracji w końcówce kosztował utratą 3 bramek, jednak dzięki sporej zaliczce wygrana nie była zagrożona.

Trwa zła passa Wodociągów które przegrały mecz z Saturnem Katowice. Porażka wynikiem 0:5, jest trzecią przegraną z rzędu. Kraniki posiadały optyczną przewagę jednak konkrety były po stronie Saturna. Zauważalna jest niedyspozycja Daniela Jagodzińskiego który jest podstawowym egzekutorem drużyny Wodociagów. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Saturna z CH Silesia ma powody do satysfakcji ponieważ opuściła dolny rejon tabeli.

W rozegranym w piątek zaległym meczu I ligi drużyna Viva Plus pokonała Klinikę 2000 wynikiem 7:6.

Najlepszym zawodnikiem kolejki wybrany został Arkadiusz Linkiewicz z Mainfreight Poland który znakomitym występem udokumentowanym czterema bramkami w meczu przeciwko MR Gwint/Open Finance pozwolił odnieść historyczne zwycięstwo swojej drużynie w rozgrywkach RLB.