Zapomniałem hasła...

..::: Rewia mody.
Dodano: 2017-04-24 10:50:50
Avatarek

Pod znakiem remisów przebiegała ósma kolejka Ekstraklasy RLB. W pierwszym meczu Nowoczesny Chorzów/Piotrbud błysnął nie tylko formą ale i nowymi strojami. Odważny, różowy design najbardziej przypadł do gustu Łukaszowi Skokowi który ustrzelił hattricka. Saturn Katowice również ma efektowne komplety dlatego robił wszystko by ni e wypaść blado. Blado, to nie koniecznie dobre określenie ponieważ Super snajper o takim nazwisku jest akurat godnym przykładem do naśladowania.

Wracając do tematu, przy stanie 2:0 dla Chorzowian- Saturn wziął się do odrabiania strat. Doskoczyć do rywala udało się w 23’, jednak minutę później Nowoczesny ponownie wyszedł na prowadzenie. Dalszy przebieg meczu to wymiana ciosów z których jeden autorstwa Mateusza Mrozka znalazł drogę do siatki przeciwników. Ostatecznie po dobrym spotkaniu rozgrywanym w scenerii idealnie dopasowanych strojów drużyny sprawiedliwie podzieliły się punktami.

Podział punktów był również udziałem Taurona i Sirtela. Można by napisać że Tauron zatrzymał Taurona.. Wnikliwi obserwatorzy mogą bowiem dostrzec w bluzie z jakim szyldem bronił dostępu do bramki bramkarz Sirtela, Sergiusz Palion. Ostoja defensywy Sirtela przewrotnie założył na siebie zieloną bluzę z napisem Tauron. Fortel się udał i napastnicy lidera zdobyli tylko jednego gola na którego w końcówce odpowiedzieli reprezentanci Sirtela. Spotkanie Wodociągów ze Sportemslaskim.pl zostało przełożone, a Startscore zainkasował komplet punktów z Froneri.

W I lidze ważne zwycięstwo odniosła Klinika 2000. Okuliści po zaciętym meczu pokonali rozpędzony Nowodvorski Lighting 3:2. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do składu Kliniki powrócił kapitan Dawid Jasinowski co wyraźnie wzmocniło morale zespołu.

Stosunkowo łatwo z rywalami poradził sobie ArcelorMittal zwyciężając 7:2. Rozmiary zwycięstwa są sporą niespodzianką tym bardziej że grali przeciwko Mentor Graphics który do tego meczu słynął z najlepszej defensywy. Wynik z pewnością byłby mniej okazały gdyby nie manewr z wycofaniem bramkarza. Na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem, przy stanie 2:4 Mentor wprowadził lotnego bramkarza. Po kilku minutach gry, wiemy na pewno że taktyka ta wymaga jeszcze dopieszczenia ponieważ MG stracił 3 bramki nie zdobywając przy tym żadnej...

Wiatr w żaglach poczuł PKS Pod. Katowice który przystąpił do meczu z MR Gwintem/Open Finance w optymalnym składzie. Tego samego nie można powiedzieć o rywalach którzy rozgrywali całe spotkanie bez zmiany. Puki starczyło ,,prądu” mecz był wyrównanym widowiskiem. Z biegiem czasu ubywało jednak sił połączonej ekipie z czego skrzętnie skorzystała reprezentacja katowickich sędziów. Do przerwy PKS prowadził zaledwie jedna bramką, jednak w drugiej zdominował rywali zwyciężając 8:3.

Identycznym wynikiem jak w meczu rundy zasadniczej zakończyło się spotkanie pomiędzy Viva Plus i Mainfreight Poland. Nawet zdobywcy bramek w dużej mierze pokrywają się z pierwszym meczem. Zawody rozstrzygnęły się w pierwszej połowie ponieważ do przerwy Mainfreight prowadził już 5:0. W drugiej odsłonie mecz się wyrównał jednak zaliczka wypracowana w pierwszych dwudziestu minutach zezwoliła na spokojne dowiezienie zwycięstwa do końca.

Po raz kolejny znakomite zawody zaliczył Arkadiusz Linkiewicz który ma niespożyte zasoby energii. Pełno było go w obronie i ataku czym walnie przyczynił się do zwycięstwa nad Vivą, zarazem zasługując na miano bohatera kolejki.