⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Lider w opałach.
Dodano: 2017-05-29 19:37:24

Bez respektu dla lidera zagrali reprezentanci Sportuslaskiego.pl. Po wymianie ciosów w pierwszej połowie, Dziennikarze do przerwy prowadzili 3:2. W drugiej części za odrabianie strat wzięli się Energetycy, jednak ich ataki rozbijały się na szczelnie ustawionej defensywie rywali. W końcówce Tauron postawił wszystko na jedna kartę jednak trzykrotnie został boleśnie skarcony i niespodziewanie uległ 2:6. Trzy bramki dla Sportu zdobył wracający do składu Jakub Grzybowski.

Do pełnej sprawności wraca Daniel Jagodziński. Napastnik Wodociągów swój dobry występ przeciwko Statscore udokumentował 3 golami. Statscore miał tradycyjnie dobry początek zdobywając bramkę w 8’ za sprawą Radosława Zygmonta. Odpowiedź Wodociągów nastąpiła dopiero sekundy przed przerwą za sprawą wspomnianego wcześniej ,,Jago”. Druga połowa to już wyraźna przewaga Wodociągów które ostatecznie zwyciężyły 4:1.

Swojego bohatera, a w zasadzie bohaterów miał Sirtel. Dwie bramki na wagę zwycięstwa w meczu z Nowoczesnym Chorzowem/Piotrbudem zdobył Dawid Bonk. Mecz z Chorzowianami zakończył się minimalnym zwycięstwem 2:1, dlatego warto tu również wspomnieć o ekwilibrystycznych wyczynach Sergiusza Paliona który każdą kolejną interwencją wpływał na frustrację napastników rywali.

Saturn Katowice zainkasował 3 punkty z Froneri. W pierwszej lidze walka o awans do elity wkroczyła w decydującą fazę. Nie marnuje czasu ArcelorMittal który potwierdził aspiracje zwyciężając przekonywująco zespół Viva Plus 11:1. Zauważyć można że siła zespołu oparta jest na grze zespołowej. Viva próbowała walczyć jednak nieszczelności z tyłu w postaci braku bramkarza kosztowały ją utratę sporej ilości bramek.

Ważny mecz o zachowanie kontaktu z czołówką odbył się pomiędzy Nowodvorski Lighting i PKS Pod. Katowice. Przez większość spotkania przewagę posiadali zawodnicy Nowodvorskiego jednak nie potrafili jej należycie wykorzystać. Mecz zakończył się ostatecznie podziałem punktów 2:2.

Męczarnie z Mr Gwintem/Open Finance przechodził Mentor Graphics. Mentorzy żeby zachować szanse na powtórzenie sukcesu z poprzedniego sezonu musieli to spotkanie wygrać. Spotkanie to było typowym meczem walki w którym niewielkie detale zadecydowały o końcowym wyniku. Wśród tych detali- dwa wyróżniały się najbardziej. Mam tu na myśli Wojciecha Litwina i Bartosza Motykę. Bramkarz MG swoimi interwencjami przypomniał że nie bez powodu kilka razy wybrany został najlepszym bramkarzem ligi. Motyka zaś zdobył dwie cenne bramki, o które nie było łatwo przy dobrze ustawionej defensywie rywali.

Zadziwia wszystkich postawa Mainfreight Poland. Panowie w nowych niebieskich kostiumach wyszli bez kompleksów na mecz z utytułowaną Kliniką 2000. Zanim Okuliści wyszli ze zdumienia to przegrywali już 0:3. Do odrabiania strat dał sygnał Mateusz Bula który w 27’ zdobył pierwsza bramkę. Kolejna bramka Marcina Monsiora dawała już kontakt i zapowiadała nie lada emocje w końcówce. Ekipa branży logistycznej nie zamierzała się jednak stresować i za sprawą Arkadiusza Linkiewicza minutę później wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Klinikę to jednak nie złamało i ponownie złapała kontakt za sprawą Sebastiana Gawlyty. Był to już jednak ostatni zryw zespołu Dawida Jasinowskiego i mecz zakończył się zwycięstwem Mainfreight 4:3.

Najlepszym zawodnikiem kolejki wybrany został Dawid Bonk z Sirtela, który przy absencji napastników wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Jego dwa gole zadecydowały o skromnym ale jakże ważnym zwycięstwie z Nowoczesnym Chorzowem/Piotrbudem.