⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Zimny prysznic Taurona
Dodano: 2017-05-29 19:40:34

W meczu na szczycie Ekstraklasy RLB Wodociągi Katowice zgarnęły komplet z Tauronem Ciepło. Rozpoczęło się po myśli dotychczasowego lidera, ponieważ bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Emil Komorek. Były to jednak miłe złego początki. Wodociągi podeszły wyżej nękając raz po raz bramkarza rywali, Czesława Palowskiego. Do przełomu w spotkaniu doszło w 15’ kiedy przy stanie 1:1 Wodociągi wykonywały rzut karny. Znakomite dwie parady bramkarskie mogły zdeprymować napastników rywali, jednak już przy trzeciej dobitce popularny ,,Czesiek” był bezradny. Samotny Artur Opeldus wykorzystał gapiostwo obrońców i z bliska umieścił piłkę w siatce. Od tego momentu rozpoczęła się dominacja ,,Kraników” które zwyciężyły Tauron 7:3 i usadowiły się na pozycji lidera.

Olbrzymią wagę dla układu tabeli miał mecz pomiędzy Sportslaski.pl a Saturnem Katowice. Od pierwszych minut ton spotkaniu nadawali zawodnicy Sportu, którzy w 12’ prowadzili już 2:0. Saturn nie zamierzał jednak łatwo sprzedać skóry i ruszył do odrabiania strat. Ważną bramkę kontaktową na dwie minuty przed przerwą zdobył Mateusz Mrozek. Kolejne dwa trafienia po przerwie dorzucili Skupin i Gradek co spowodowało że w opresji znaleźli się Dziennikarze. Ekipa portalu sportowego nie zwykła jednak przegrywać i wyrównującą bramkę zdobył Jakub Grzybowski.

Nowoczesny Chorzów/Piotrbud zwyciężył Statscore 5:0, a Sirtel zainkasował trzy punkty z Froneri.

W pierwszej lidze przewagę nad pozostałą stawką mógł powiększyć ArcelorMittal. Wystarczyło jedynie wygrać z reprezentacją katowickich sędziów. Sprawa wydawała się niezbyt trudna ponieważ ,,Gwizdki” słyną ze sporych wahań formy. No ale wahania formy to nie tylko doły. Lider trafił akurat na zwyżkę. Sędziowie zagrali koncert i zwyciężając 7:3 zagmatwali drogę do awansu zespołowi ArcelorMittal.

Systematycznie pnie się w górę ekipa Mainfreight Poland. Zespół beniaminka słynie z dobrych finiszów. Do przerwy przegrywał z Mentor Graphics 3:4, by w drugiej połowie zdominować przeciwników i wygrać 7:4.

Kontaktu z czołówką nie zamierza tracić Klinika 2000, która pokonała VIVA Plus 10:5. Spotkanie miało niesamowity przebieg. Do przerwy cały czas na prowadzenie wychodzili zawodnicy Vivy. Dali jednak sobie wbić wyrównującą bramkę na minutę przed przerwą co wybiło ich z animuszu na dalszy przebieg zawodów. Druga część to już gra do jednej bramki w której Okuliści zdobyli 6 bramek, tracąc tylko jedną.

Na zero w przodzie zagrał Nowodvorski Lighting. Brak skuteczności było główną bolączką zespołu branży oświetleniowej. Przy zerowym koncie zdobytych bramek wystarczyły dwa trafienia Mr Gwinta/Open Finance by cieszyć się z kompletu punktów.

Bohaterem kolejki został Tibor Czop który po powrocie między słupki bramki Wodociągów, stał się ważnym ogniwem ostatnich sukcesów drużyny z Katowic.