..::: Wiatr pozamiatał...
Dodano: 2017-10-10 13:27:08

Takiej sytuacji w dotychczasowych 34 sezonach RLB jeszcze nie było! Potężny wiatr który nawiedził okolice Śląska w poprzedni czwartek spowodował awarię prądu na Hali AWF w Katowicach. W efekcie tego, ostatni mecz wieczoru pomiędzy Mainfreight Poland i ArcelorMittal został przerwany na siedem minut przed właściwym czasem. Awaria była na tyle poważne że zawody nie mogły być już kontynuowane, dlatego zostaną dograne w najbliższym dogodnym terminie. Zawody zostały przerwane w 33’ kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 4:2 dla zespołu Mainfreight Poland.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez ingerencji sił natury i a wyniku meczu decydowali sami zawodnicy. W pierwszym wtorkowym spotkaniu doszło do meczu o pozycję lidera. Nowoczesny Chorzów/Piotrbud oraz Sportslaski.pl wygrały oba dotychczasowe spotkania. Po wyrównanym meczu więcej atutów tego dnia przedstawili Dziennikarze którzy po dwóch bramkach Kamila Kaczmarczyka zwyciężyli Nowoczesny 2:1.

W kolejnym meczu odpaliła w końcu drużyna PKS Pod. Katowice. Katowickim Sędziom w poprzednich spotkaniach brakowało odrobiny szczęścia, czego już mieli wystarczająco w meczu z Nowodvorski Lighting zwyciężając 6:2. A Nowodvorscy jak zwykle z fantazją i rozmachem jednak bez przełożenia na ostateczny wynik...

Po paśmie dwóch zwycięstw Tauron wyłączył prąd rozpędzonym Okulistom zwyciężaj Klinikę 2000 wynikiem 6:1. Znakomite spotkanie rozegrali bracia Marko którzy zdobyli cztery spośród 6 bramek dla zespołu TC.

Pierwsze punkty zdobył Mentor Graphics który naoglądał się chwilę wcześniej zakończonego meczu Polski z Armenią i rozbił drużynę Wojnarowskich 11:3. Robertem Lewandowskim tego spotkania był Miłosz Mikołajczak który zdobywając 5 bramek wybrany został najlepszym zawodnikiem 3 kolejki RLB.