⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Koziołek spłatał figla…
Dodano: 2017-10-23 17:38:29

Po pięciu kolejkach zmagań w Ekstraklasie RLB nie ma już drużyny która nie zaznałaby smaku zwycięstwa. Pierwsze zwycięstwo i zarazem ogromną niespodziankę sprawili reprezentanci Nowodvorski Lighting. Ekipa branży oświetleniowej słynęła wprawdzie z widowiskowej gry, jednak nikt nie przypuszczał że może zdobyć komplet punktów z Tauronem. Wicemistrz poprzedniego sezonu rozpoczął planowo prowadząc w 27’ 2:0. Nikt jednak nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. W 33’ kontaktową bramkę dla Nowodvorskich zdobył Krzysztof Langer, a dzieła zniszczenia w ostatnich dwóch minutach dokonał Damian Koziołek który zdobywając dwie bramki pogrążył utytułowanych rywali.

Punktujący w ostatnich meczach Mentor Graphics tym razem nie sprostał Sportowislaskiemu.pl. Dziennikarze nie przypadkowo okupują fotel lidera. Znakomity mecz rozegrał Jakub Grzybowski który zdobył dwie widowiskowe bramki. Kolejne dwie dorzucili jego partnerzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2.

Gorszy okres przechodzi zespół Kliniki 2000 który zanotował kolejna porażkę. Tym razem zbyt wymagającym rywalem okazał się być Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud. Okuliści przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie, co nie przeszkodziło być blisko sprawienia niespodzianki. Kto wie jak zakończyłby się mecz gdyby w 37’ sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Marcin Monsior. Tak się jednak nie stało, a dwie kolejne bramki dla Nowoczesnego zdobył Daniel Malec ustalając wynik spotkania na 4:2.

Pierwsze zwycięstwo odniósł ArcelorMittal. Mistrz poprzedniego sezonu pierwszej ligi po zaciętym meczu zwyciężył Wojnarowskich 5:4. W przeciągu trzech ostatnich minut pierwszej połowy klasycznego hattrika ustrzelił Remigiusz Banisz. Tradycyjnie, w drugiej połowie zabrało przysłowiowej pary, jednak wypracowana w pierwszej połowie zaliczka pozwoliła szczęśliwie dowieść wynik do ostatniego gwizdka.

Drugą porażkę zanotował Sirtel. Przegrana 1:5 z PKS Pod. Katowice przed meczem powinna traktowana być w kategoriach sporej niespodzianki. Patrząc już przez pryzmat całego meczu Sędziowie prezentują znakomitą formę i mogą być trudnym przeciwnikiem dla najlepszych.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie pomiędzy Wodociągami i Mainfreight Poland. Znakomitą partię rozgrywał Arkadiusz Linkiewicz który zdobywając pięć bramek doprowadził do prowadzenia 5:0 z ekipą Mistrzów ubiegłego sezonu. Wydawało się ze już nic nie przeszkodzi w sensacyjnym zwycięstwie drużynie MP. Na przeszkodzie stanął jednak sam bohater. Otrzymując w 28’ drugą karę napomnienia został wykluczony z gry. A że zespól Mainfreight nie posiadał nikogo na zmianę musiał grać w osłabieniu. Rozpoczął się wyścig z czasem.. Z tak doświadczonym rywalem gra w osłabieniu przez 12’ nie mogła dobrze się skończyć. Wodociągi mozolnie zaczęły odrabiać straty by ostatecznie zwyciężyć niobliczalnych rywali 8:6.

MVP piątej kolejki wybrany został Damian Koziołek z Nowodvorskich Lighting. Dzięki jego dwóm pięknym trafieniom w końcówce, ekipa Nowodvorskich niespodziewanie pokonała Wicemistrza poprzedniego sezonu zapisując na swoim koncie pierwsze punkty.