..::: Przedświąteczne granie…
Dodano: 2018-01-03 21:08:21

Wszystkie spotkania grupy finałowej były niesamowicie zacięte. Wystarczy przytoczyć, że wszystkie mecze zakończyły się różnicą jednego gola. W pierwszym z meczów, Nowoczesny na dwie minuty przed końcem za sprawą Szymona Płazy zagwarantował sobie zwycięstwo z Mainfreight Poland 4:3. Ponownie skutecznością wykazał się Arkadiusz Linkiewicz który zdobył wszystkie 3 bramki dla MP.

Niesamowicie ciężką przeprawę miał obrońca tytułu. Jeszcze na 10’ przed końcem Wodociągi przegrywały z Mentor Graphics 2:5. Skuteczne końcówki zaczynają już być domeną ,,Kraników” które w końcówce wrzucają maksymalny bieg i ogrywają rywali. Wodociągi z korzystnym rozstrzygnięciem czekały do samego końca, ponieważ dwie bramki zdobyły w ostatnich kilkudziesięciu sekundach.. Wyrównanie padło za sprawą Marcina Niemca, by chwilę później za sprawą Krzysztofa Pawełczyka cieszyć się z całej puli.

Najmniej bramek padło w meczu pomiędzy Tauronem i Sportslaski.pl. Wszystkie znaki na niebie wskazywały na to że mecz zakończy się remisem 2:2. Na minutę przed końcową syreną swoją szansę na zdobycie zwycięskiej bramki mieli Energetycy. Akcja jednak się nie powiodła i błyskawiczny kontratak wyprowadzili Dziennikarze. Do piłki dopadł kapitan Kamil Kaczmarczyk i skutecznym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Sportu.

W grupie ,,B” doszło do meczu na szczycie pomiędzy Kliniką 2000 a PKS Pod. Katowice. Początkowo ton wydarzeniom na boisku nadawali Okuliści którzy prowadzili 2:0. Stopniowo jednak kontrolę na polu gry odzyskiwali Sędziowie którzy mieli w swoich szeregach Pawła Spyrę. Najlepszy strzelec zespołu przyzwyczaił nas do wahań formy. Jedno jednak można o nim powiedzieć, że jak jest już w gazie to ciężko go zatrzymać. Tym razem Spyra był w gazie i rozkręcał się z każdą minutą.. W efekcie, w ostatnich pięciu minutach ustrzelił klasycznego hattrika dzięki czemu katowiccy Sędziowie zwyciężyli Klinikę 6:4.

Po paśmie niepowodzeń zwyciężył w końcu Sirtel. Niebiescy podbudowali się kosztem ArcelorMittal który najwyraźniej szykuje już formę na przyszły sezon.

Zwyżkę formy prezentują w ostatnim czasie reprezentanci Wojnarowskich. Zwycięstwo 4:2 cieszy podwójnie ponieważ odniesione zostało na rywalu z branży oświetleniowej, zespole Nowodvorskich Lighting.

MVP kolejki wybrany został Paweł Spyra który swoim znakomitym występem uwieńczonym 4 bramkami przeciwko Klinice, zapewnił fotel lidera grupy ,,B” drużynie Sędziów.