⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Sensacyjny czwartek
Dodano: 2018-01-16 16:41:26

Taki tytuł idealnie wpisuje się w to co działo się w czwartkowy wieczór na hali katowickiej AWF. Najpierw Sportslaski.pl remisując 4:4 z Mentor Graphics mocno skomplikował sobie pozycję do walki o Mistrzostwo, by po nim, zespół Wodociągów został obdarty ze złudzeń dotyczących obrony tytułu.

Dla Dziennikarzy mecz z Mentorami miał być zwykłą formalnością. Los jednak okazał się złośliwy, a patrząc przez pryzmat przebiegu spotkania Sport może i tak mówić o sporym szczęściu. Na sześć minut przed końcem MG prowadził z portalem sportowym 4:1. Sportslaski.pl wychodził jednak nie z takich opałów a dodatkowo jak pokazał niedawny mecz z Wodociągami, Mentor potrafił roztrwonić podobną przewagę. W ostatnich pięciu minutach byliśmy świadkami miażdżącej przewagi Sportu który postanowił postawić wszystko na jedna kartę wycofując bramkarza. Ryzyko się opłaciło, ponieważ pretendenci do mistrzostwa zdobyli trzy bramki, dzięki czemu doprowadzili do cennego remisu. Dwie z pośród trzech bramek zdobytych w końcówce były autorstwa Kamila Kaczmarczyka. Nie on był jednak bohaterem tego spotkania. To miano z pewnością należy się Tomkowi Ptaszkowi, który swoją znakomitą grą poderwał cały zespół. Filigranowy zawodnik nie tylko po profesorsku rozprowadzał piłki, ale i sam dwukrotnie sfinalizował akcje pięknymi golami.

Swoją szansę na obronę tytułu zmarnowały Wodociągi. Ich remis z Mainfreight Poland spowodował że niezależnie od wyników w ostatniej kolejce, ,,Kraniki” uplasują się na trzecim stopniu podium. Wszystko wydawało się że jest pod najlepszą kontrolą, jednak nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy w ostatnich sekundach meczu. Dariusz Wosz popędził z piłką w pole karne rywali, gdzie został z tyłu zahaczony przez jednego z obrońców. Zanim jednak sędziowie zdołali przerwać grę, piłka trafiła pod nogi Szymona Trzecioka który pewnym strzałem ulokował piłkę w siatce Wodociągów ustalając wynik na 2:2.

W trzecim meczu grupy finałowej, mającym wpływ na ostateczne miejsca w tabeli Ekstraklasy zespół Nowoczesnego Chorzowa / Piotbudu pokonał Tauron Ciepło 3:0. Wynik ten jest na tyle istotny że Energetycy stracili już definitywnie szanse na podium, a Nowoczesny zagra dzisiaj (wtorek) mecz o Mistrzostwo RLB ze swoim bezpośrednim rywalem, drużyną Sportuslaskiego.pl . Szykuje nam się hit sezonu!

W grupie ,,B” zgodnie swoje mecze przegrali faworyci, jednak nie miało to już większego przełożenia na sytuację w tabeli.

Najpierw Klinika 2000 nie dała rady Wojnarowskim, przegrywając 2:3. Do przerwy Okuliści przegrywali już 0:3, jednak w drugiej połówce wzięli się do odrabiania strat. Czasu i umiejętności w wykańczaniu akcji starczyło na dwie bramki, dlatego Wojnarowscy dowieźli zwycięstwo do końca i zrównali się punktami ze swoim rywalem.

Po takim wyniku PKS Podokręg Katowice wiedział że ma już w rękach zwycięstwo w tabeli grupy ,,B” co najwyraźniej wpłynęło rozluźniająco na spotkanie z Sirtelem. Gracze firmy branży telekomunikacyjnej szybko połapali się w nastrojach przeciwników i narzucili im swój styl gry. Na dwie bramki Sirtela w pierwszej połowie Sędziowie jeszcze odpowiedzieli. Druga połowa to już jednak absolutna dominacja ,, niebieskich” którzy ostatecznie zwyciężyli 7:3.

ArcelorMittal na gwałt potrzebuje skutecznego napastnika. Chodzą słuchy ze dział kadr prowadzi już wstępne rozmowy z odpowiednim kandydatem ☺ . Ekipa branży stalowej znakomicie prezentuje się jedynie do wysokości pola karnego drużyny przeciwnej.. Po kontuzjach Rafała walczyka i Remigiusza Banisza zwyczajowo nie ma kto strzelać bramek. W efekcie w meczu z Nowodvorskim Lighting ,,Pomarańczowi” nie zdobyli żadnego gola i minimalnie ulegli 0:1. Bramkę na wagę 3 punktów dla NL zdobył wracający po kontuzji Martin Dziembała.

MVP przedostatniej kolejki sezonu wybrany został Tomasz Ptaszek z Mentor Graphics, który jak sławny ,,Rudy 102” był bliski w wygrania w pojedynkę całej wojny (meczu) ☺