⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Litwin nie pomógł...
Dodano: 2018-05-07 09:30:23

Najciekawszym meczem pierwszej kolejki rundy rewanżowej było spotkanie pomiędzy Tauronem Ciepło i Mainfreight Poland. Mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando Mainfreight którzy do przerwy prowadzili dwa do zera. Zanosiło się na łatwe zwycięstwo drużyny branży logistycznej, tym bardziej że Energetycy najwyraźniej nie mieli pomysłu na grę. Zwrot akcji nastąpił w drugiej połowie kiedy to Tauron wycofał bramkarza. Po raz kolejny drużyna z Katowic udowodniła że gra w przewadze jest ich domeną. Szybko założyła hokejowy zamek który zaczął przynosić efekty w postaci pięciu bramek. Trafiać udawało się również zespołowi Mainfreigt który jednak po prowadzeniu w większości spotkania, remis uratował dopiero w ostatnich sekundach.

Po bramce zdobytej w 37’ przez Jakuba Grzybowskiego cenne zwycięstwo nad Sędziami odnieśli Dziennikarze i zrównali się punktami ze swoim rywalem.

Festiwal strzelecki zobaczyliśmy za to w meczu Wodociągów z Wojnarowskimi. Ostre strzelanie w pierwszej minucie rozpoczął już Daniel Jagodziński i do przerwy Kraniki prowadziły z rywalami już 5:1. Gdy zanosiło się na pogrom przypomnieli sobie jak zdobywać bramki reprezentanci firmy branży oświetleniowej. Zdobywając pięć goli w większości spotkań cieszyliby się z kompletu punktów a w tym meczu wystarczyło to jedynie na zniwelowanie rozmiarów porażki na 5:10.

Odjeżdża rywalom Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud który pokonując MG 3:2 umocnił się na pozycji lidera. Sygnał do ataku dał Radomir Mirecki który w 6’ pokonał wracającego między słupki Wojciecha Litwina. Kilkakrotnie wybierany na najlepszego bramkarza ligi zawodnik wrócił do bramki po długiej kontuzji i był silnym punktem zespołu. Nie pomógł on jednak na tyle by przerwać pechową passę i MG ponownie przegrał różnicą jednej bramki.

Na zapleczu Ekstraklasy dobrą passę kontynuuje Klinika 2000 która po słabszym początku atakuje fotel lidera. Tym razem Okuliści rozprawili się z Tonsmeierem Południe zwyciężając 8:2. Do momentu kiedy Tonsmeierowi starczyło sił byli wymagającym rywalem i w 33’ za sprawą Grzegorza Lesika doskoczyli do Kliniki na jedna bramkę. Ostatnie dziesięć minut to już jednak gra do jednej bramki udokumentowana 5 bramkami.

O drugiej połowie w meczu z Sirtelem z pewnością szybko chcieli by zapomnieć zawodnicy Elzabu. Do przerwy, po wyrównanej grze przegrywali z liderem jedynie dwoma bramkami. W drugiej ruszyli do odrabiania strat, co było opłakanym w skutkach posunięciem z tak doświadczoną ekipą. Przerzucenie gry do przodu skutkowało luzem w tyłach. Na to tylko czekali ofensywnie usposobieni zawodnicy Sirtela którzy konsekwentnie skorzystali z nadarzającej się okazji zdobywając w drugiej odsłonie 10 goli.

Najbardziej wyrównanym meczem było spotkanie pomiędzy Perfekt Developer a Nowodvorski Lighting. Wynik może sugerować że był to nieciekawy pojedynek, jednak emocji pod jedną i drugą bramką było co nie miara. To że padło tylko po jednej bramce, to zasługa obu bramkarzy którzy znakomicie wywiązywali się z powierzonego obowiązku.

Na gracza kolejki wybrany został Jakub Grzybowski ze Sportslaski.pl. Popularny ,,Grzybek” zdobył jedyną, ale jakże ważną bramkę w meczu przeciwko katowickim Sędziom.