⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Po dziewiątej kolejce..
Dodano: 2018-05-14 21:54:27

Pod znakiem liczby 3 rozgrywana była 9 kolejka spotkań Ekstraklasy RLB. W trzech zakończonych spotkaniach drużyny zwycięskie zdobyły po 3 bramki. Lider tabeli, Nowoczesny Chorzów/Piotrbud zwyciężył 3:1 zespół Mainfreight Poland. Takim samym stosunkiem Tauron Ciepło niespodziewanie zwyciężył prezentujący ostatnio znakomitą formę zespół Sportuslaskiego.pl. Żeby tradycji stało się zadość, jedną bramką przegrał swój mecz MG który uległ Wodociągom Katowice 2:3. Jedyną parą która wyłamała się ze schematu były zespoły KS Podokręgu Katowice oraz Wojnarowskich. Sędziowie namęczyli się z Wojnarowskimi, jednak ostatecznie zwyciężyli rywali 6:4 i umocnili się na pozycji vicelidera.

Na zapleczu Ekstraklasy drużyny z czołówki tabeli zgodnie wygrały swoje mecze. Najpierw Klinika pokonała 2:1 wymagający zespól Nowodvorskich, a później Sirtel pokonał Tonsmeier Południe 7:3. Dobrą formę w ostatnich meczach prezentuje Perfekt Developer który tym razem zwyciężył ArcelorMittal 6:4. Wygląda na to że Ramirent dojechał dopiero na drugą połowę meczu z Elzabem. Do przerwy Waldemar Koj i spółka prowadzili 2:0, by po przerwie oddać pola rywalom. Przewaga liczebna i gra na zmęczenie rywali odniosła oczekiwany skutek. Radek Machura i Łukasz Gierczycki bezlitośnie rozprawili się z defensywą Elzabu zdobywając w drugiej połowie 7 goli co pozwoliło na odniesienie cennego zwycięstwa wynikiem 7:4.

MVP 9 kolejki wybrany został Robert Rzyska , który w trudnym meczu przeciwko Nowodvorski Lighting zdobył dwie bramki dające komplet punktów drużynie Kliniki 2000. W ogólnym rozrachunku walki o awans punkty te mogą okazać się bezcenne..