⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: W 3 kolejce...
Dodano: 2019-03-26 22:32:21

W 3 kolejce nie zwalniają tempa Wodociągi które tym razem gładko ograły Tauron Ciepło. Energetycy odnieśli druga porażkę w podobnych okolicznościach. Mianowicie, kiedy Tauron zblizył sie na odległość dwóch bramek do lidera postawił wszystko na jedną kartę. W efekcie czego rywale mieli więcej miejsca z przodu co skrzętnie wykorzystali. Wtem, z wyniku 3:5 w ostatnich pięciu minutach zrobiło się 3:11, a poligon do zdobywania goli ponownie odnalzał Daniel Jagodziński który zdobył 7 goli! Dziennikarze ostudzili zakusy Sirtela, który po zwycięstwie nad Nowoczesnym snuł już mocarstwowe plany. Sportslaski.pl mając krótka ławkę zagrał z typowej kontry a w rolę egzekutora wcielił sie Krzysztof Piekarski który zdobył 6 bramek. Skuteczne wyprowadzanie szybkich ataków, oraz poukładana gra w tyle pozwoliła Dziennikarzom zwyciężyć beniaminka 7:3. Bliski zdobyczy punktowej był Rohlig Suus który ostaecznie uległ Tonsmeier Południe 5:6. Brzemienna w skutkach okazała sie końcówka meczu kiedy to ze stanu 5:3 dla firmy branzy logistycznej, Tonsmeier zdobył trzy bramki i zwyciężył mecz. Znakomite zawody rozegrał Mariusz Marszel który zdobył pięć sposród sześciu bramek. Po bezbarwnej pierwszej połowie meczu pomiedzy MG i Nowoczesny Chorzów / Piotrbud fajerwerki rozpoczęły się dopiero po przerwie. Oba zespoły poszły na wymianę ciosów, z czego zadowoleni byli jedynie Chorzowianie zwycięzając spotkanie 4:2.

W pierwszej lidze królowały czwórki. Dwa spotkania zakończyły sie remisem 4:4, a jedno spotkanie zwycięstwem 4:3.

Najwięcej emocji było w meczu chwalonego przez nas ArcelorMittala z Perfekt - Developer. Ku zaskoczeniu wszystkich faworyzowany Arcelor , na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem przegrywał 0:4! Wtedy pomarańczowi wzięli się ostro do roboty i zaczęli nękać zmasowanymi atakami podmęczonych rywali. Doczekali sie w końcu czterech goli, doprowadzając w niewiarygodnych okolicznosciach do remisu. Ten remis był dla nich jak zwycięstwo, czego nie mozna powiedzieć o nastrojach w obozie Perfektu... Takim samym wynikiem zakończyło sie spotkanie pomiędzy Wojnarowskimi a Kliniką 2000, z tym że cały mecz miał wyrównany przebieg. Na bramkę Okulistów odpowiadali Wojnarowscy, i tak do stanu 4:4. Znakomity mecz rozegrał Robert Rzyska który zdobył wszystkie cztery trafienia dla Kliniki. O jedno oczko mniej dla rywali strzelił Tymek Dziwosz.Jedyny komplet w pierwszoligowych zmaganiach zgarnęło WKU Chorzów. Wojskowi pokonali Nowodvorski Lighting 4:3, a wszystkie trafienia dla WKU były autorstwa Roberta Likszy.

Konkurencja przy wyborze najlepszego zawodnika 3 kolejki była bardzo duża. Uznaliśmy jednak że na miano MVP zasłużył właśnie Robert Liksza. Filigranowy napastnik WKU przypomniał sobie jak zdobywać bramki w najodpowiedniejszym momencie. Dzięki jego czterem trafieniom Wojskowi odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.