⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: W piątej kolejce...
Dodano: 2019-04-11 20:06:56

W piątej kolejce Ekstraklasy RLB doszło do pojedynku pomiędzy Tonsmeierem Południe i Sirtelem. Oba beniaminki nieźle radzą sobie w rozgrywkach zajmując miejsca w pierwszej połówce tabeli. Tonsmeier od pierwszego gwizdka ruszył do zdecydowanych ataków i na efekty czekaliśmy tylko kilkadziesiąt sekund. Jako pierwszy trafił Mariusz Marszel, a następnie poprawił Grzegorz Lesik. Te trafienia nie przebudziły Sirtela i do przerwy było już 0:4. Druga połowa była bardziej wyrównana, lecz nie zmieniło to diametralnie obrazu całego meczu i ekipa z Południa pokonała Sirtel 7:2. Dobre złego początki miało MG w meczu ze Sportemslaskim.pl. Od bramki rozpoczął Michał Nowak, lecz później strzelali już głównie Dziennikarze którzy ostatecznie zwyciężyli 4:2. Brak czołowych graczy mocno odbił się na formie zespołu Rohlig Suus. Ekipa branży transportowej występując bez tzw. kręgosłupa zespołu była łatwym kąskiem dla rozpędzonych Wodociągów. Skutkiem tego Kraniki mocno podreperowały sobie bilans bramkowy zwyciężając 15:0. Dziesięć trafień było autorstwa Daniela Jagodzińskiego którego na mecz przyszła dopingować kilkunastomiesięczna córeczka.

W pierwszej lidze zadyszkę złapał ArcelorMittal. Zespół który tak niedawno jeszcze chwaliliśmy stracił punkty już w drugim meczu z rzędu. Tym razem ,,Stalowcy ‘’ ulegli Wojnarowskim 2:5. Reprezentacja branży oświetleniowej rozegrała znakomitą drugą połowę, dlatego zasłużyła na komplet punktów. Absencja Marka Kofina jest wyraźnie widoczna w szeregach WKU Chorzów. Tym razem Wojskowi ulegli Perfekt- Developer 1:4, choć bombardowali pozycje Developerów niemiłosiernie. Po raz kolejny znakomicie interweniował bramkarz Perfektu, Grzegorz Burczyk. Zwycięską passę kontynuuje drużyna Efektu. Tym razem, lider tabeli zwyciężył w meczu z podtekstami reprezentację Kliniki 5:3. Przez większość spotkania byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku, jednak więcej zimne krwi w końcówce zachowali gracze z Siemianowic dzięki czemu przybyły im kolejne trzy punkty.

Najlepszym zawodnikiem piątej kolejki wybrany został Sławomir Hyży z Wojnarowskich. Po jego powrocie do składu widać wyraźny progres w grze zespołu, a kierowana przez niego linia defensywna stała się trudna do sforsowania nawet dla takich napastników jakich ma ArcelorMittal.