⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Gdzie dwóch się bije…
Dodano: 2020-12-02 10:00:09

Szybkimi krokami zbliżamy się do zakończenia sezonu, a czołówka tabeli najwyraźniej złapała zadyszkę… Mowa tu o zespole Sirtela i Sportuslaskiego.pl/MG które solidarnie przegrały swoje mecze. Sirtel nadspodziewanie gładko uległ Install Zicher, tracąc sześć bramek i nie strzelając żadnej. Jeszcze większą terapię wstrząsową przeżył Sportslaski.pl/MG. Dziennikarze w meczu z Rohlig Suus przyjęli aż dwanaście goli, zdobywając tylko dwa. Na usprawiedliwienie Sportu można przytoczyć fakt że przystąpili do spotkania mocno osłabieni, oraz trafili w tym dniu na znakomicie dysponowanego snajpera rywali. Arkadiusz Linkiewicz siedem razy zmusił do kapitulacji Marcina Franckę co naprawdę nie należy do łatwych rzeczy. Dobrze wyregulowany celownik miał również tego wieczora Krzysztof Łukaszek, który do puli dorzucił jeszcze cztery trafienia. Apatię czołowych zespołów rozgrywek wykorzystał MPGK który pokonując ArcelorMittal wskoczył na fotel lidera. Katowiczanie wyrastają na głównego faworyta do Mistrzostwa, mając dodatkowo do rozegrania dwa zaległe spotkania. Do walki o podium włączył się również aktualny obrońca tytułu. Efekt po dobrej grze zwyciężył Wodociągi 9:2. Gracze Efektu przeważali przez cały mecz skutecznie finalizując groźne akcje. Show jednak skradli dwaj zawodnicy Wodociągów. Bramka z połowy boiska Janusza Macherskiego, czy też soczyste uderzenie i gol od poprzeczki autorstwa Pawła Kozłowskiego mogłyby z powodzeniem reklamować niejedną ligę…

W pierwszej lidze największe szanse na szybki powrót do Ekstraklasy ma Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud. W dwunastej kolejce doszło do meczu na szczycie pomiędzy wspomnianym liderem a Energo- Transportem. Wicelider mocno nastraszył spadkowicza prowadząc po dziesięciu minutach 3:0. Na pierwszą bramkę Nowoczesnego musieliśmy czekać prawie kwadrans, ale z psychologicznego punktu widzenia ważniejsza była bramka kontaktowa zdobyta na sekundy przed przerwą. Bramka Przemysława Krzyżowskiego pozwoliła uwierzyć Chorzowianom że nadal są w grze. Po znakomitej drugiej połowie wyszarpali zwycięstwo groźnym rywalom i chodzą słuchy że po tak emocjonującym meczu nie od razu wrócili do domu ... ;)

Ciekawy pojedynek oglądaliśmy w wykonaniu Perfekt –Developer i WKU Chorzów. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich dziesięciu minutach. Po wysokim tempie gry więcej sił zachowali Mundurowi, którzy w końcu sforsowali zasieki podmęczonych rywali zwyciężając 4:2.

Szanse na podium zwietrzył PKS Pod. Katowice. Tym razem łupem Sędziów padli Okuliści. Ponownie kunsztem strzeleckim wykazał się Jakub Szymański. Lider klasyfikacji na Króla strzelców zaaplikował Klinice pięć spośród ośmiu trafień.