*** Wtorek, 20 kwietnia start drugiej kolejki RLB! Więcej informacji w zakładce TERMINARZ ***

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...
 ..::: Historyczny sezon RLB wystartował!
Dodano: 2021-03-23 20:43:18
Avatarek

W ośrodku sportowym Zantka w Chorzowie, w marcowej scenerii ruszył nowy sezon Rekreacyjnej Ligi Biznesu. Czterdziesta już Edycja rozgrywek wystartowała w innej niż dotychczas formie.

Przyzwyczajonym do sportowych hal przyszło zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Gra na otwartym boisku o tej porze roku zasługuje na szacunek, tym bardziej że na inaugurację pogoda nie była łaskawa. Deszcz i śnieg nie stanął jednak na przeszkodzie naszym zespołom które w komplecie stawiły się na polu gry. W przedsezonowych spekulacjach trudno było wskazać faworyta ponieważ gra na hali różni się w pewnym stopniu od gry na trawie. Jako pretendentów na pewno należy wymienić MPGK Katowice które jest obrońcą tytułu z poprzedniego roku. Apetyty na końcowy sukces z pewnością będą mieć Sirtel i Install Zicher które zajęły miejsca na podium. W I lidze zabawa w bookmachera będzie jeszcze trudniejsza, ponieważ do składu tabeli dołączyły cztery nowe zespoły.

Tyle słowem wstępu, ponieważ jesteśmy już mądrzejsi o pierwsze rozstrzygnięcia.

W Ekstraklasie RLB, po ciężkim boju komplet punktów zanotował Mistrz. MPGK goniło wynik, jednak rzutem na taśmę wyszarpało zwycięstwo z ArcelorMittal (4:3). Nie obyło się bez kontrowersji. Bramka na 3:3 dla zespołu dowodzonego przez Macieja Nowaka padła w okolicznościach kiedy na boisku znajdowały się dwie piłki...

Dobry start zanotował Sirtel. Niebiescy pokonali Install Zicher 3:1. Wynik otwarła wprawdzie ekipa Sebastiana Haleny , jednak dalsze konkrety były już po stronie aktualnych wicemistrzów. Znakomite spotkanie rozegrał Sergiusz Palion. Bramkarz Sirtela twierdzi że nie przepada za sztuczną trawą, co jednak nie przekłada się na jego skuteczność w bramce.

Mocnym akcentem rozpoczął zmagania Sportslaski.pl. Dziennikarze zwyciężyli Rohlig Suus 6:2. Początek meczu należał jednak do drużyny branży logistycznej która ostrzeliwała bramkę strzeżoną przez Marcina Franckę. Trudno powiedzieć jak, ale ,,Francka” z większości sytuacji wychodził obronną ręką. Dziennikarze przetrzymali napór i ruszyli jak po swoje... Pierwsze skrzypce w łupieniu rywali grał Michał Nowak który potwierdził że potrafi zdobywać hattriki nie tylko w hali.

Wymianę ciosów zafundowali nam piłkarze Wodociągów i Nowoczesnego Chorzowa / Piotrbudu. Ostatecznie minimalnie ,,na punkty” zwyciężyły Kraniki 6:5. O sukcesie Wodociągów zdecydowała gra zespołowa oparta na szybkich skrzydłach. Chorzowianie z kolei grali na przysłowiową dziewiątkę. W rolę snajpera wcielił się Jakub Grzybowski. Popularny ,,Grzybek” zdobył 4 bramki co jednak nie wystarczyło na solidnych rywali.

W pierwszej lidze padło zdecydowanie więcej goli. Najlepiej wyregulowane celowniki mieli zawodnicy WKU Chorzów którzy pokonali OIRP Katowice 9:3. Mundurowi zagrali prostą piłkę polegającą na przeniesieniu gry na połowę przeciwnika i oddawaniu wielu strzałów. Taka taktyka sprawdziła się na debiutujących Radców Prawnych, którzy zagrali finezyjnie, lecz mało konkretnie. Można by rzec że jeden z beniaminków zapłacił już ,,frycowe...’’i w kolejnych meczach powinno być już tylko lepiej.

W kolejnym meczu w rolę nauczyciela wcielił się zespół Obi Tychy który zwyciężył Perfekt Developer/Rodor System 8:3. Tyszanie są wprawdzie następnym z debiutantów lecz mają w swoich szeregach osoby które wcześniej zasmakowały sukcesów w RLB. Mamy na myśli Marcina Magudę, który ponad dekadę temu zdobywał koronę Króla strzelców w barwach Obi Bytom. Pan Marcin wrócił do gry jako dyrygent ,,Tyskiej kapeli” i zaczął imponująco. Reprezentacja Obi od samego początku ustawiła spotkanie po bramkach z kontrataku by później kontrolować już losy meczu. Łupem bramkowym podzielili się Konrad Jakubczyk i Mateusz Lendzion. Deweloperzy próbowali stwarzać sobie okazje, lecz nie było to łatwe ze względu na dużą mobilność rywali, którym nie przeszkadzały nawet trudne warunki.

Nie brała jeńców ekipa Biedronki. Zespół Centrum Dystrybucyjnego z Rudy Śląskiej wyszedł jak po swoje i zwyciężył Obi Czeladź 7:0. Pozornie przewaga Biedronki nie była wyraźna, jednak wykończenie niektórych akcji świadczy o sporym potencjale. Hattrikiem popisał się Dawid Kłosek, który już kilka lat temu z powodzeniem biegał po parkietach RLB. Obi zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi pod bramką rywali dlatego radość ze zdobycia goli muszą przełożyć na kolejne spotkanie.

Olbrzymią dramaturgię miał mecz pomiędzy Nowodvorski Lighting a DOMkrawca/saunyonline.pl. zakończony zwycięstwem gości 6:5. Słynący ze sporego potencjału Nowodvorscy nie potrafili odnaleźć się w nowych warunkach co skrzętnie wykorzystali debiutujący rywale. Sauny niczym wytrawny bokser czyhały na błędy rywali, a że ich nie brakowało to w szampańskim nastroju wracali do odległego Rybnika. Głównym egzekutorem był Kamil Andrzejczyk który zdobył pięć bramek.

Komentarze [0]Skomentuj


Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny