Zapomniałem hasła...

..::: Debiutanci na czele...
Dodano: 2021-04-23 15:01:44
Avatarek

Po miesięcznej przerwie wróciliśmy do gry i za nami rozstrzygnięcia drugiej kolejki RLB.

Nietypowym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud a Rohlig Suus. Słynąca z ze znakomicie funkcjonującej obrony ekipa branży logistycznej osiągnęła szczyty swojej taktyki. Postawiła przysłowiowy autobus w bramce i nie dała sobie strzelić nawet jednego gola! Mało tego… Przetrzymała rzęsisty ostrzał Nowoczesnego i wyprowadziła jedną kontrę. Jak przystało na perfekcjonistów, kontra okazała się skuteczna a szczęśliwym egzekutorem został Michał Krajewski.

Boiska trawiaste wyraźnie sprzyjają Wodociągom. Katowiczanie zeszły sezon halowy mieli delikatnie mówiąc nieudany. Tym razem pokonali wicemistrzowski Sirtel 3:1 i zanotowali drugie zwycięstwo. Sergiusza Paliona zmusili do kapitulacji Tomasz Koniorczyk i dwukrotnie Robert Ziajka. Honorowe trafienie dla Sirtela zdobył Marcin Dudek.

Szybko o ubiegłym wtorku z pewnością będą chcieli zapomnieć reprezentanci ArcelorMittal. Stalowcy wprawdzie świetnie rozpoczęli za sprawą Jakuba Olbrycha który w 2’ dał prowadzenie. Bramka kapitana zamiast dodać wiary Arcelorowi to rozjuszyła Sportslaski.pl /MG. Dziennikarze ostro wzięli się do roboty i już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Później było już tylko gorzej, a królem polowania został Michał Nowak. Snajper Sportu zdobył cztery spośród czternastu bramek i najwyraźniej zaczyna myśleć o rankingu na najlepszego strzelca.

Jako małą niespodziankę należy uznać porażkę MPGK. Aktualny Mistrz uległ Install Zicher 4:6. Zespół Instalu nie należy wprawdzie do ułomków ponieważ w zeszłym sezonie zdobył brązowy medal. W meczu dominowały dublety. Mianowicie po dwie bramki dla MPGK zdobyli Mariusz Marszel i Grzegorz Misterka. Wśród zwycięzców tym wyczynem popisali się Bartosz Goncerz i Michał Marko, a dzieła dopełnili Adam Szeja i Dawid Gruszka zaliczając po jednym trafieniu.

W pierwszej lidze znakomicie poczynają sobie debiutanci. Na pierwszych trzech miejscach z kompletem zwycięstw zasiadły drużyny: Biedronki, Obi Tychy oraz DOMkrawca/saunyonline.pl

Biedronka Team zwyciężyła Perfekt Developer 4:1, choć trzeba przyznać że łatwo nie było. Pierwszy kwadrans był typowym badaniem sił i czyhaniem na błąd rywali. Taki w 15’ przydarzył się Perfektowi, a bezlitosnym egzekutorem został Marcin Winciersz. W kolejnym okresie gra nabrała rumieńców ale strzelała tylko Biedronka. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Dawid Gadomski i Dawid Kłosek oraz ponownie Winciersz. Honorowe trafienie dla Developerów zaliczył nestor RLB, Radomir Mirecki.

Niesamowite emocje panowały w spotkaniu pomiędzy OBI Tychy i Nowodvorski Lighting. Nowodvorscy podrażnieni ostatnią porażką zamierzali poprawić sobie humory na ekipie z Tychów. Początkowo wszystko szło zgodne z planem, jednak z czasem rywale wysyłali coraz groźniejsze sygnały. Do przerwy skończyło się 3:1, jednak mecz tak naprawdę rozegrał się w okolicach trzydziestej minuty. Wtedy to sygnał do ataku dał Marcin Maguda, który zdobył bramkę w 29’. Po kilkudziesięciu sekundach dwa trafienia dorzucił Konrad Jakubczyk i OBI niespodziewanie wyszło na prowadzenie. Radość trwała tylko chwilkę bo natychmiast wyrównał Krzysztof Mzyk. Gdy wszystko wskazywało na to że mecz zakończy się podziałem punktów, drogę do bramki znalazł Mateusz Lendzion zapewniając Tyszanom zwycięstwo 6:5.

Duet braci Goleniowskich ogolił Mundurowych… Sylwester zdobył trzy a Ireneusz jedną bramkę dla DOMkrawca/saunyonline.pl w zwycięskim meczu nad WKU. Do przerwy spotkanie było jeszcze wyrównane, jednak w drugiej bramki zdobywały w zasadzie tylko Sauny. Nie był to jednak jednostronny pojedynek. Mało tego, wizualna przewaga była po stronie WKU. Chorzowianie jednak odbijali się od szczelne utkanej obrony na czele której brylował goalkiper, Błażej Popis. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 a oprócz wspomnianych braci Goleniowskich dwa trafienia dorzucił również Rafał Bura. Wśród pokonanych do protokołu wpisali się Marek Kofin (2) i Tomasz Szołtysek.

W meczu dwóch beniaminków rolę profesora przyjąło OIRP Katowice. Radcy prawni w meczu przeciwko OBI Czeladź wyszli jak po swoje. Od początku zdominowali rywali do przerwy prowadząc już 4:0. Swoją przewagę dobitniej podkreślili w drugiej połówce zaliczając kolejne osiem trafień. Najwięcej, bo aż 4 bramki zdobył Michał Skrypko. Od kapitana Radców jednego gola mniej zaliczył Wojciech Biskup. Bramkowym tortem podzielili się również Marcin Kałat (2), Aleksander Rutkowski, Krzysztof Bogusz oraz Piotr Bubik. Honorowe trafienie dla zespołu z Czeladzi w 33’ zdobył Marcin Truchan.