⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Przeszedł do historii…
Dodano: 2021-05-24 10:56:30

Z całą pewnością w annałach rozgrywek RLB zapisze się nietypowy wyczyn Arkadiusza Linkiewicza. Król strzelców poprzedniego sezonu tak się zapomniał w zdobywaniu bramek, że oprócz trzech bramek zaaplikowanych rywalom, dwoma zaskoczył również własnego bramkarza. Napastnik Rohlig Suus zdobył w sumie pięć goli, jednak jego występ nie usatysfakcjonował drużyny bo mecz zakończył się zwycięstwem Sirtela 4:3. Wygląda na to że ten dzień na długo zapadnie w pamięci Arka i jego zespołu…

Pierwsze punkty stracił lider Ekstraklasy. Katowickie Wodociągi zremisowały z ArcelorMittal 1:1. Mecz rozstrzygnął się w samej końcówce. Najpierw w 38’ na prowadzenie wyciągnął faworytów Artur Opeldus i wydawało się że to bramka na wagę zwycięstwa. Ambitnie walczący reprezentanci Arcelora nie zamierzali się jednak poddawać i bramkę na wagę remisu zdobył Ireneusz Barcz. Ważny również podkreślenia jest występ Dariusza Duszy. Pełniący w tym dniu obowiązki bramkarza zawodnik Stalowców, był nie do przejścia dla armat rywali.

Po ostatniej porażce zrehabilitował się Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud. Landrynki zwyciężyły Install Zicher 4:1. Swoją przewagę udokumentowały w drugiej połowie zdobywając trzy bramki, zachowując przy tym czyste konto. Dla Chorzowian bramki zdobyli: Jarosław Kowalski (2), Przemysław Krzyżowski i Piotr Jarzębak. Honorowe trafienie dla Instalatorów było autorstwa Bartosza Goncerza.

Potknięcie lidera wykorzystał Sportslaski. pl/MG. Dziennikarze po wyrównanym meczu zwyciężyli MPGK Katowice 3:2. Większość spotkania utrzymywał się wynik remisowy. O zwycięstwie zadecydowała bramka Dominika Swatka zdobyta na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem.

W szóstej kolejce spotkań pierwszej ligi doszło do pojedynku derbowego hipermarketów budowlanych OBI. Będąca w znakomitej formie reprezentacja z Tychów nie miała litości dla swoich kolegów z Czeladzi pokonując rywali 14:0. Bramki padały jak na zawołanie, a połowę z nich zdobył Konrad Jakubczyk który odjechał konkurentowi w klasyfikacji króla strzelców na 16 bramek. A skoro mowa o konkurencie, to jest nim kolega z zespołu Mateusz Lendzion. Wicelider klasyfikacji zdobył w tym meczu pięć goli. Do pełnej puli czternastu trafień swój wkład w postaci dwóch oczek dorzucił Grzegorz Niemczewski.

Na zero z tyłu zagrała również Biedronka. Lider tabeli pokonał Nowodvorski Lighting 7:0. Strzelanie w ,,Lampy” 😉 rozpoczął i zakończył Aleksander Kociański. Trzy trafienia dorzucił Dawid Kłosek, a po jednym Bartosz Kuciel i Dawid Gadomski.

Miłą niespodziankę sprawiło OIRP Katowice które wygrało 3:1 z wyżej notowanym rywalem. Tym razem taktyka DOMkrawca/ Saunyonline.pl o przyjmowaniu rywala na swojej połowie nie powiodłasię, bo Radcy nie zamierzali się odkrywać. Stali w zwartej obronie wyprowadzając zabójcze kontry. Trzy z nich skutecznie zakończyli Marcin Kałat, Michał Skrypko i Wojciech Biskup. Jedyne trafienie dla Saun było dziełem Miłosza Panka.

W meczu o 6 punktów WKU Chorzów, zwyciężył Perfekt Developer 5:2. Po jednobramkowym remisie mecz rozkręcił się w drugiej połowie. Mundurowi wyregulowali celowniki i zaczęli trafiać. Bramki zdobyli: Tomasz Szołtysek (2), Krzysztof Brysz, Wojciech Gurgul i Radosław Szpiech. Dla pokonanych bramki zdobyli Patryk Wojaczek i Grzegorz Serkies.