..::: Biedronka na autostradzie…
Dodano: 2021-06-20 22:11:57

W dziesiątej kolejce swoje mecze wygrali faworyci. Najpierw, w prestiżowych derbach Katowic Wodociągi zwyciężyły MPGK 5:4. Mecz był bardzo wyrównany i rozgrywany bramka za bramkę. Trafienie na wagę zwycięstwa w 30’ zanotował Artur Opeldus, i mimo usilnych prób ze strony MPGK wynik nie uległ już zmianie. Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Sportuslaskiego.pl nad Install Zicher. Instalatorzy rozpoczęli z animuszem i za sprawą Mateusza Kurzawy oraz Adama Szeji na przerwę schodzili z prowadzeniem. Dziennikarze jednak nie przypadkowo rozsiedli się na fotelu lidera i drugą odsłonę zagrali koncertowo. Najpierw kontakt złapał Michał Nowak, a po pewnym czasie wyrównał Adam Bryk. Dzieła dopełnili Tomasz Ptaszek i Kamil Kaczmarczyk którzy ustalili wynikspotkania na 4:2.

We wtorek, 15 czerwca rozegrano również zaległe spotkanie 9 kolejki. Install Zicher pokonał MPGK Katowice 5:2, a MVP meczu został Dawid Gruszka który zdobył cztery gole.

Rozegrano także mecz awansem z 14 kolejki. Sirtel zwyciężył ArcelorMittal 7:4. Po niemrawej pierwszej połowie biało- niebiescy nabrali animuszu i zdobywając sześć bramek przechylili szale zwycięstwa na swoja korzyść.

W pierwszej lidze doszło do arcyważnego pojedynku na szczycie. Biedronka Team z Obi Tychy, czyli lidera z wiceliderem. Zanosiło się na zacięte spotkanie i tak też było.. Początek wprawdzie należał do Biedronki która w 22’ prowadziła już 4:1. Tyszanie to jednak charakterne chłopaki i w drugiej połówce ruszyli do odrabiania strat. Udało się złapać kontakt, jednak cały czas o jedno trafienie lepsza była ekipa z Rudy Śląskiej. Biedronka ostatecznie zwyciężyła 5:4 i jest już na przysłowiowej autostradzie do awansu. Niestety, mimo zwycięstwa nie był to udany dzień dla Krzysztofa Studnika. Popularny ,,Citko” doznał urazu kolana i przez dłuższy czas nie będzie mógł wspomagać swoich partnerów z drużyny. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Małą niespodzianką zakończył się mecz pomiędzy OIRP Katowice a Nowodvorski Lighting. Znacznie wyżej notowana drużyna Nowodvorskiego uległa Radcom Prawnym aż 7:1. Najwyraźniej powrót do składu po kontuzji kapitana Michała Skrypko mobilizująco wpłynął na morale Katowiczan oraz formę strzelecką Wojciecha Biskupa który zanotował cztery trafienia.