..::: Zapachniało wakacjami…
Dodano: 2021-06-27 12:51:33

Rozegrano ostatnie spotkania przed wakacyjną przerwą. Wiadomo już że przez dwa miesiące na fotelu lidera będzie odpoczywał Sportsląski.pl. Dziennikarze wprawdzie przełożyli swój mecz, ale mimo to utrzymali pięciopunktową przewagę nad resztą stawki ponieważ przegrały Wodociągi. Wicelider rozegrał zaległe spotkanie z Nowoczesnym Chorzowem/ Piotrbudem i po piłkarskiej wojnie uległ Chorzowianom 5:6. Początek meczu należał do Wodociągów które prowadziły już 3:0. Przebudzenie Nowoczesnego nastąpiło w 25’ kiedy do bramki Tibora Czopa trafił Tomasz Goncik. Kolejne trafienie kilkadziesiąt sekund później dorzucił Łukasz Skok i od tego momentu rozpoczęła się prawdziwa bitwa. Gdy w czterdziestej minucie widniał wynik remisowy 5:5, do akcji wkroczył ponownie Łukasz Skok. Przejmując na połowie piłkę objechał jak tyczki wszystkich rywali na koniec posyłając piłkę obok zdezorientowanego bramkarza. Bramka na 6:5 przyniosła Chorzowianom szaleńczą radość i prowadzenia nie oddali już do końca… Zanim jednak Chorzowianie wygrali bój z Wodociągami rozegrali planowany mecz z ArcelorMittal. Tutaj jednak poszło łatwiej i Nowoczesny kontrolował grę przez całe spotkanie zwyciężając 10:4. Porażka sprawiła że sytuacja Stalowców staje się coraz bardziej skomplikowana.

To nie jest sezon aktualnego mistrza ligi. Tym razem MPGK przegrało z Sirtelem 0:4. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli bracia Bonk oraz Marcin Siemiątkowski który w drugiej połowie ustalił wynik zawodów zdobywając dwa gole.

Rohlig Suus podtrzymuje opinię najbardziej nieobliczalnego zespołu. Drużyna branży logistycznej niespodziewanie zwyciężyła 5:3 wyżej notowany Install Zicher, dzięki czemu może włączyć się do walki o podium. Łupem bramkowym podzielili się bracia Grzegorz i Krzysztof Łukaszek oraz super snajper Grzegorz Linkiewicz który ustrzelił hattricka. Dla Installu do protokołu wpisali się Mateusz Kurzawa (2) i Michał Marko.

W pierwszej lidze zapachniało wakacjami i odbyło się tylko jedno spotkanie. WKU zwyciężył Nowodvorski Lighting 3:1 i zameldował się na pozycji wicelidera. Mundurowi sprawiają coraz lepsze wrażenie i najwyraźniej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Zdobyczą bramkową podzielili się Krzysztof Brysz, Paweł Kołodziej oraz Marek Kofin. Honorowe trafienie dla Nowodvorskich zaliczył Kamil Peliński.

Przed nami dwa miesiące przerwy. Wznowienie rozgrywek dwunastą kolejką planowane jest na 31 sierpnia.