⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Ostatnie rozstrzygnięcia
Dodano: 2021-09-11 09:13:01

Na kolejkę przed końcem sezonu jesteśmy coraz bliżsi ostatecznych rozstrzygnięć. Blisko historycznego sukcesu jest Sportslaski.pl który remisując z MPGK Katowice troszeczkę skomplikował sobie sytuację w tabeli. Zwycięstwo z obrońcą tytułu pozwoliłoby Dziennikarzom cieszyć się z korony ligi, jednak znakomita postawa rywali spowodowała przesunięcie świętowania w czasie. Mało tego, odchodzący mistrz nadawał ton grze i zmusił pretendenta do maksymalnego wysiłku. Na potwierdzenie tej tezy powinien wystarczyć fakt że Sport uratował punkt na trzy minuty przed końcem spotkania.

Potknięcie lidera wykorzystały Katowickie Wodociągi które zwyciężając ArcelorMittal 6:3 zachowały teoretyczne szanse na zdobycie tytułu. Wynik ten ma również drugie oblicze. Porażka Arcelora definitywnie przekreśliła szanse Stalowców na utrzymanie w Ekstraklasie. Ekipa Arcelora do ostatniego gwizdka walczyła jak lwy jednak znakomita skuteczność doświadczonych snajperów Wodociągów zrobiła przewagę. Artur Opeldus i Sebastian Gielza ustrzelili hattricka co miało decydujący wpływ na ostateczny wynik.

Zacięta walka trwa o ostatni stopień podium. W walce o brąz pozostały cztery zespoły. W bezpośrednim spotkaniu między zainteresowanymi Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud zwyciężył Install Zicher 6:3. Błysnął formą Jakub Grzybowski który zdobył trzy bramki oraz Jarosław Kowalski. Filigranowy pomocnik Nowoczesnego dorzucił dwa trafienia i mocno dezorganizował szyki obronne Installu.

Nie był to dzień Sirtela. Niebiesko- biali ostatnimi laty nie schodzą poniżej poziomu podium a wtorkowy występ może im w tym przeszkodzić. Rohlig Suus nie ułatwił logistyki Sirtelowi i zwyciężając 1:0 sprawił że droga o brąz stała się bardzo kręta. Bramkę dająca zwycięstwo firmie branży logistycznej zdobył w 17’ Sebastian Kądziołka.

W pierwszej lidze trwa walka o miejsce premiowane awansem. Najbliżej przeskoczenia do najwyższej klasy rozgrywkowej jest Biedronka Team. Reprezentacji Centrum logistycznego z Rudy Śląskiej wystarczy jeden punkt do osiągnięcia wymarzonego celu.

W trzynastej kolejce ekipa dowodzona przez Aleksandra Kociańskiego pokonała Nowodvorski Lighting 5:3. Początek meczu zdecydowanie należał do Biedronki, a bramka otwierająca wynik autorstwa Dawida Gadomskiego mogła by być ozdobą każdych rozgrywek. Zespół z Rudy Śląskiej dorzucił do przerwy jeszcze trzy trafienia zapewniając sobie bezpieczną przewagę. Nowodvorscy ruszyli do odrabiania strat w drugiej połowie, jednak starczyło to tylko na zniwelowanie rozmiarów porażki.

W kolejnym spotkaniu OIRP Katowice pokonał DOMkrawca/ Saunyonline.pl 4:1. W piłkarskich szachach trwających około kwadransa pierwszą szarżę przeprowadził Michał Skrypko. Kapitan Radców skutecznie wykończył misterną akcję swojego zespołu sprawiając że na przerwę udawali się w dobrych nastrojach. Jak przystało na szefa zespołu Pan Michał dorzucił kolejne trafienie i Katowiczanom grało się już znacznie lepiej. Kolejne gole dołożyli Damian Seręga i Wojciech Biskup. Honorowe trafienie dla pokonanych było autorstwa Miłosza Panka.

W zaległym meczu OBI Tychy zwyciężyło DOMkrawca/ Saunyonline.pl 10:0. Królem polowania był Konrad Jakubczyk. Popularny ,,Kądzio´´ trafił do siatki rywali cztery razy i z 46 bramkami przewodzi w rankingu na Króla strzelców.

Z ostatniej ręki. W czwartkowych zaległych spotkaniach Sportslaski.pl/MG zremisował z Wodociągami 4:4, dzięki czemu na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zdobył tytuł mistrzowski! W drugim ze spotkań Nowoczesny Chorzów zwyciężył Sirtel 6:0.

Przed nami ostatnia kolejka spotkań i podsumowanie sezonu.

W piątek, 17 września zapraszamy do katowickiego CITY PUBU w którym odbędzie się uroczyste zakończenie 40 Edycji rozgrywek Rekreacyjnej Ligi Biznesu. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 19.00 Serdecznie zapraszamy!