..::: Udany rewanż…
Dodano: 2021-11-17 19:21:29

W szóstej kolejce Ekstraklasy doszło do derbów Katowic w których MPGK pokonało Wodociągi 6:0 biorąc rewanż za poprzedni sezon. Ekipa dowodzona przez Macieja Nowaka przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana zdobywając szybko dwie bramki. Na taki rozwój sytuacji próbowały odpowiedzieć Kraniki jednak ich ataki zatrzymywały się na bramkarzu rywali. Wynik został ustalony w ostatnich dziesięciu minutach kiedy to Wodociągi postawiły wszystko na jedną szalę. Bramki z tego zrywu jednak nie padały, ale była to woda na młyn dla przeciwników. MPGK znakomicie opanowało grę z kontry wyprowadzając groźne akcje z których cztery znalazły drogę do siatki. Bramki zdobyli: Grzegorz Misterka 2, Grzegorz Lesik 2, Krystian Nieć, Bartłomiej Breguła.

Fotel lidera przypadł do gustu Rohlig Suus. Firma branży logistycznej zrobiła wszystko żeby podtrzymać passę w meczu Sirtelem. Znakomite zawody rozgrywał Arkadiusz Linkiewicz, który oprócz tego że był motorem napędowym to jeszcze strzelił 3 gole. Dla zwycięzców trafiali również Grzegorz Łukaszek, Dariusz Wosz i Marcin Minkus. Dla pokonanych Karol Jaromin, Łukasz Kurek i Adam Bonk.

Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Nowoczesnego Chorzowa/ Piotrbudu nad Install Zicher. Mimo optycznej przewagi rywali, z prowadzeniem na przerwę schodzili Instalatorzy, którzy po bramkach Macieja Sarackiego prowadzili 2:1. W drugiej odsłonie więcej konkretów było po stronie Nowoczesnego który w 23’ wyrównał za sprawą Marka Błaszkiewicza. Trafienia na wagę zwycięstwa zaliczyli Mateusz Bystrzowski i Jarosław Kowalski. Pierwszą bramkę dla Chorzowian zdobył Dawid Piech.

Spotkanie pomiędzy Sportslaski.pl / MG a Biedronką Team zostało przełożone.

W pierwszej lidze byliśmy świadkami znakomitego pojedynku pomiędzy OIRP Katowice i ArcelorMittal. Szala zwycięstwa przechodziła raz na jedną raz na drugą stronę. W końcówce wydawało się jednak że wszystkie atuty znajdują się po stronie Radców Prawnych którzy w 37’ prowadzili 3:2. Losy meczu zostały rozstrzygnięte trzydzieści sekund przed końcem, kiedy to w olbrzymim zamieszaniu drogę do siatki OIRP znalazł Rafał Bawiński. Jakby było mało, to Arcelor w ostatniej akcji meczu miał szansę na zwycięstwo. Szczęście tym razem jednak uśmiechnęło się do Radców i mecz zakończył się zasłużonym remisem 3:3. Dla OIRP bramki zdobyli Michał Skrypko (2) i Damian Seręga. Dla Stalowców oprócz wspomnianego Bawińskiego dwukrotnie na listę snajperów wpisał się Ireneusz Barcz. Ważnym odnotowania jest powrót między słupki Sebastiana Waldka który po długiej kontuzji pojawił się w bramce ArcelorMittal i był mocnym punktem zespołu.

W meczach rozegranych awansem Efekt Chorzów zwyciężył Perfekt – Developer 7:3, a J Academy Piekary Śl. pokonał WKU Chorzów 6:1.