*** RLB *** Zapraszamy do zabawy w TYPERA ligi ***

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Oświadczenie COVID-19

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...
 ..::: Na półmetku…
Dodano: 2021-11-21 20:53:11
Avatarek

Za nami zasadnicza runda rozgrywek RLB, więc pora na małe podsumowanie. W Ekstraklasie na fotelu lidera usadowił się Rohlig Suus, co pewnie dla niektórych jest sporą niespodzianką. Drużyna branży logistycznej z każdym sezonem gra lepiej a jej ustabilizowana forma jest największym atutem w walce o najwyższe cele. Rohlingowi po piętach depcze MPGK które ma punkt mniej, jednak do rozegrania zaległy mecz z Biedronką. Oba zespoły jakość budują na grze obronnej mając najmniej straconych bramek. Po niemrawym początku na trzecie miejsce w tabeli wskoczył Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud, który z pewnością zbudował się zwycięstwem ze Sportemslaskim.pl. Chorzowianie okazale zwyciężyli obrońcę tytułu 6:1, spychając rywala na piątą lokatę.

Tuż za podium uplasował się Sirtel który w tym sezonie boryka się z problemami kadrowymi. Z powodów zdrowotnych pauzują m.inn. Sebastian Kopeć i Hubert Kamiński. Szósta lokata przypadła Install Zicher który gra ze zmiennym szczęściem. Z reguły wygląda to tak że Instalatorzy mają optyczną przewagę jednak konkrety są po stronie przeciwników.

Siódma pozycja przypada Wodociągom które również mają problem ze skutecznością. Jako dowód można przytoczyć ostatni pojedynek pomiędzy sąsiadami w tabeli zakończony bezbrakowym remisem… Tabelę zamyka Biedronka Team co jest sporym zaskoczeniem biorąc pod uwagę potencjał zespołu. Nie zawsze jednak skład na papierze odzwierciedla stan na parkiecie, dodatkowo mistrz pierwszej ligi ma dwa mecze zaległe. Liderem klasyfikacji strzelców z dwunastoma bramkami jest Mateusz Bystrzowski z Nowoczesnego Chorzowa, który wyprzedza Kamila Kaczmarczyka ze Sportuslaskiego.pl oraz Arkadiusza Linkiewicza z Rohlig Suus.

W pierwszej lidze najbliżej awansu jest J Academy Piekary Śląskie. Ekipa Juve doznała tylko jednej porażki i ma dwa punkty przewagi nad WKU Chorzów. Mundurowi przyzwyczaili nas że ostatnimi czasy plasują się w czubie zaplecza Ekstraklasy. Dobrze poczyna sobie zespół OIRP Katowice który zajmuje trzeci stopień podium. Gołym okiem widać zależność wyników Radców od obecności Michała Skrypko. Te słabsze mecze przytrafiły się pod nieobecność wspomnianego kapitana… Poniżej oczekiwań prezentuje się ArcelorMittal, który jeszcze niedawno gościł w wśród najlepszych drużyn RLB. Z pewnością wpływ na słabszą postawę Stalowców ma absencja Remigiusza Banisza który w duecie z Jakubem Olbrychem tworzyli trzon zespołu. Tuż za plecami Arcelora znajdują się reprezentacje Efektu Chorzów i Perfekt Deweloper które znakomite mecze przeplatają delikatnie mówiąc słabszymi występami…

Liderem strzelców pierwszej ligi z 14 bramkami jest Tomasz Pasternak z J Academy Piekary Śląskie który z przewagą siedmiu bramek wyprzedza Michała Skrypko z OIRP oraz Ireneusza Barcza z ArcelorMittal.

W klasyfikacji Fair Play czyste konto zachowały trzy zespoły. Mamy tu na myśli: J Academy, OIRP oraz Wodociągi.

W lidze typerów na pierwszym miejscu plasują się ex aequo Hubert Kamiński (xlti) iSebastian Waldek (Tytus) którzy uzyskali 21 poprawnych typów.

Komentarze [0]Skomentuj


Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny