*** Uroczyste zakończenie 41 sezonu RLB *** Piątek, 10.06. godz. 19.30 CITY PUB***Serdecznie zapraszamy!***

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Oświadczenie COVID-19

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...
 ..::: Kto zatrzyma Rohlig Suus…
Dodano: 2021-12-14 17:38:23
Avatarek

W dziesiątej kolejce Eksrtaklasy RLB doszło do spotkania na szczycie w którym zmierzył się lider Rohlig Suus z MPGK Katowice. Mecz lidera z wiceliderem spowodował wzmożoną mobilizację w szeregach obu zespołów i był z gatunku o sześć punktów. Pojedynek przypominał pamiętny półfinał z MŚ w 2014r kiedy to Niemcy dosłownie zdemolowali utytułowaną drużynę Brazylii zwyciężając 7:1.

Reprezentacją Niemiec w tym spotkaniu byli zawodnicy Rohlig Suus którzy grali jak z nut i wychodziło im dosłownie wszystko. Wynik w 13’ otworzył Grzegorz Łukaszek który zachowując zimną krew wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali. Za chwilę trafienie dorzucił dynamiczny Arkadiusz Linkiewicz na co nie było odpowiedzi ze strony ofensywy MPGK. Z biegiem spotkania Suus trafiał dalej i w 23’ prowadził już pięć do zera. Chwilowe przebudzenie MPGK zostało udokumentowane bramką w 29’ autorstwa Grzegorza Lesika która jak się później okazało była jedynie honorowym trafieniem. W końcówce spotkania lider dorzucił jeszcze trzy gole ustalając rezultat na 8:1. Tak okazałe zwycięstwo z klasową drużyną pokazuje że firma branży logistycznej staje się głównym kandydatem do zdobycia trofeum.

W kolejnym meczu o ,,sześć punktów” Sirtel zwyciężył Nowoczesny Chorzów 8:2 i zamienił się z nim miejscami w tabeli. Niezwykłej urody była bramka Jakuba Grzybowskiego który bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył bramkę. Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt że ,,Grzybek” trafił do własnej bramki…

Przebudziła się w końcu Biedronka. A jak już to zrobiła to z przytupem. Reprezentacja Centrum Logistycznego pojawiła się w końcu w optymalnym składzie i nie dała szans Wodociągom. Kraniki dzielnie stawiały opór do pierwszej połowy puki starczało sił. Tych jednak musiało braknąć i Biedronka dokręciła zawór w drugiej odsłonie. W efekcie zdobyła 9 bramek potwierdzając swój ogromny potencjał.

W pierwszej lidze również doszło do spotkania na czele tabeli. J Academy Piekary Śl. podejmował WKU Chorzów. Początkowo ton wydarzeniom na boisku nadawali Mundurowi wychodząc w 12’ na prowadzenie 2:1 za sprawą Roberta Likszy. To jednak wszystko na co pozwoliło tego wieczoru Juve. Piekarzanie podkręcili obroty i co rusz dochodzili do okazji strzeleckich. Mimo ofiarnych interwencji Henryka Kofina dał o sobie znać utytułowany snajper naszych rozgrywek, Sebastian Gawlyta. Trener Akademii przypomniał sobie młodzieńcze lata i był tam gdzie być powinien. W roli typowej ,,dziewiątki” zdobył cztery gole i mocno zapracował na końcowy sukces.

W innych spotkaniach Perfekt Developer zwyciężył Efekt Chorzów 5:2. Z początku zapowiadało się na gładkie zwycięstwo Deweloperów którzy prowadzili już 4:0. W 23’ do głosu doszli Chorzowianie którzy zdobyli dwie bramki, jednak to wszystko na co było ich stać tego wieczoru i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Cenne zwycięstwo odniósł ArcelorMittal. Spadkowicz z Ekstraklasy przekonująco zwyciężył OIRP Katowice 7:2 i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Komentarze [0]Skomentuj


Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny