⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Wystartowali!
Dodano: 2022-03-07 23:05:00

We wtorek, 1 marca zainaugurowała rozgrywki Rekreacyjna Liga Biznesu. Pierwszego gola sezonu zdobył w 7’ Marek Sodowski z Efektu Chorzów. Trafienie było niezwykłej urody, niestety skierowane do własnej bramki… Ostatecznie, po wyrównanym meczu Efekt minimalnie uległ Radcom Prawnym z Katowic 3:4.

Wśród pierwszoligowców mamy nowe zespoły, które stanęły naprzeciwko siebie już w pierwszej kolejce. MGR Recykling, spółka branży obrotem surowcami wtórnymi wykonująca usługi środowiskowe i ekologiczne dla przedsiębiorstw oraz RODOR System. Rodor to z kolei firma zajmująca się systemami bezpieczeństwa i szeroko pojętą elektryką. Tu również mecz był wyrównany, jednak więcej podbramkowych atutów było po stronie ,,Elektryków” którzy zwyciężyli 4:2. Przez większość spotkania wynik był remisowy a końcowym sukcesie zadecydowały bramki Rafała Kowalskiego i Romana Pluty zdobyte w ostatnich minutach.

Znakomicie rozpoczął sezon ArcelorMittal który okazale pokonał Install Zicher 10:3. Spadkowicz z ligi tylko w pierwszej połowie był w stanie nawiązać równorzędny pojedynek z Arcelorem. Gołym okiem widać różnicę po powrocie na parkiety Remigiusza Banisza. Po zeszłosezonowej absencji spowodowanej kontuzją wrócił ochoczo do gry i od razu dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali. Po dublecie ustrzelili również Bartosz Gnutek oraz Wojciech Nowak.

W ekstraklasie pokaz siły zademonstrowała Biedronka która zmierzyła się z brązowym medalistom poprzedniej Edycji. Rohlig Suus przyjął postawę wyczekującą nastawiając się na kontry. Taktyka mogła by się powieść gdyby nie znakomita postawa bramkarza rywali, Łukasza Śmigielskiego. Biedronka miała wizualną przewagę, którą ciężko było przekuć na gole dzięki świetnie zorganizowanej obronie rywali kierowanej z bramki przez Adama Grosa. Zgodnie jednak z powiedzeniem że kropla drąży skały przewaga zespołu Centrum dystrybucji z Rudy Śląskiej przyniosła efekty i Biedronka zwyciężyła 4:2. Przy okazji zapraszamy na facebooka i kanał You Tube do którego link dostępny jest na naszej stronie. W najbliższym czasie będzie można m.inn. zobaczyć niesamowitą bramkę Marcina Winciersza zdobytą z połowy boiska w ostatnich sekundach meczu!

W minorowych nastrojach wracali do swoich domów gracze Nowoczesnego Chorzowa/ Piotrbudu. Wicemistrzowie poprzedniej edycji prowadzili ze Sportemslaskim.pl po bramkach Mateusza Bystrzowskiego 2:0 i w myślach kreślił im się udany wieczór. Nagle, na trzy minuty przed końcem kontaktowe trafienie dla Dziennikarzy zdobył Kamil Kaczmarczyk. Jak przystało na kapitana, tchnął ducha nadziei na dobry rezultat. Minutę później wyrównał Marcin Płaza i wydawało się że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Tak pewnie by było gdyby nie rzut rożny wykonywany sześć sekund przed końcową syreną. Dziennikarze wzięli czas, który znakomicie wykorzystali. Taktyka na wykonanie rogu okazała się perfekcyjna, a autorem złotej bramki został Dominik Swatek który za chwilę utonął w objęciach swoich kolegów…