..::: Biedronka potrafi kopnąć…
Dodano: 2022-03-24 12:42:51

Zdecydowane wejście w nowy sezon zalicza Biedronka. Piłkarze spod znaku sympatycznego chrabąszcza po raz drugi zainkasowali komplet punktów i przewodzą stawce zespołów. Tym razem o sile ,,Biedry” przekonało się Juve ulegając 2:10. Na usprawiedliwienie beniaminka można przytoczyć fakt że J Academy zagrało bez nominalnego bramkarza co w spotkaniu z takimi armatami można porównać do stąpania po polu minowym. Najbardziej ranking strzelecki podreperowali sobie Dawid Kłosek i Tomasz Domeradzki zdobywając w sumie 7 goli.

Ten sam scenariusz dotyczył Wodociągów. Kraniki również wyszły bez bramkarza z czego skrzętnie skorzystali reprezentanci Sirtela. Tutaj również siedem goli zdobył duet Adam Bonk i Karol Jaromin co w ostateczności przełożyło się na wynik 10:3 dla biało-niebieskich.

Końcówki spotkań to nie jest mocna strona Nowoczesnego Chorzowa/ Piotrbudu. O porażce z Rohlig Suus zadecydowały ostatnie 3 minuty. Do 37’ byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Decydujące ciosy zadał dwukrotnie Arkadiusz Linkiewicz i zespół branży logistycznej zwyciężył 2:0.

Specjalistą od piorunujących finiszów jest zaś Sportslaski.pl. Dziennikarze na inaugurację w trzy minuty zmienili losy praktycznie przegranego spotkania. Tym razem w ostatnich sekundach Sport uratował remis z faworyzowanym MPGK. Obrońca tytułu do ostatniej minuty prowadził z rywalami 2:1 po bramkach Grzegorzów Misterki i Lesika. Bohaterem spotkania był jednak Dominik Swatek który był autorem obu trafień dla Sportuslaskiego i dzięki jego zimnej krwi drużyna uratowała remis z Mistrzem tuż przed końcową syreną.

W pierwszej lidze dwa zespoły kontynuują zwycięską passę. ArcelorMittal zwyciężył Efekt Chorzów 5:1, a Rodor System świętował pokonanie WKU Chorzów 5:1. O obu zwycięstwach zadecydowała lepsza skuteczność ponieważ na pierwszy rzut oka nie było widać wyraźniej przewagi wspomnianych drużyn. Dla Arcelora dwie bramki zdobył Sebastian Barcz, który często łata dziury na bramce i nie jest mu dane pohasać w ataku. Z kolei jedno z trafień dla Rodoru zaliczył Bartek Burczyk który na co dzień strzeże bramki swojej ekipy.