*** ROHLIG SUUS obronił mistrzostwo! *** Gratulujemy !!!***

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Oświadczenie COVID-19

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...
 ..::: Bliżej końca…
Dodano: 2022-01-25 06:10:29
Avatarek

Na początek artykułu smutna informacja. Pod koniec grudnia po ciężkiej chorobie zmarł nasz znakomity zawodnik i kolega Andrzej Biegun. Dla niezorientowanych, Ś.P. Andrzej był kapitanem zespołu SIRTELA w czasach kiedy RLB rozgrywało pierwsze sezony. Popularny ,,Andrew” szczególnie mocno dał się zapamiętać bramkarzom będąc w latach 2004- 2005 Królem strzelców I ligi. Ci którzy z nim grali na zawsze zapamiętają życzliwego i równie przebojowego napastnika który wykorzystując swą szybkość nie bał się pojedynków sam na sam. Mimo tego że Andrzej nie grał już z nami wiele lat to nadal pozostał i pozostanie w naszych myślach. Spoczywaj w pokoju…

Wracając do gry, zakończyła się podstawowa część zmagań w pierwszej lidze i do rozegrania zostały już tylko mecze fazy finałowej. Nie czekał na ostatni moment zespół J Academy Piekary Śląskie zapewniając sobie bezpośredni awans z pierwszego miejsca. Trenerzy i właściciele szkółki Juve wypracowali solidną przewagę czym zapewnili sobie awans w poczet najlepszych zespołów RLB. Otwarta jest nadal kwestia drugiej lokaty, która w ostatecznym rozrachunku i przy odrobinie szczęścia również może okazać się biletem do Ekstraklasy. Na starcie większe szanse posiada WKU Chorzów, które ma trzy punkty przewagi nad Perfekt Developer.

W tabeli pierwszej ligi grupy ,,B” walka rozgra się pomiędzy OIRP Katowice i ArcelorMittal. Radcy prawni znajdują się w minimalnie korzystniejszej sytuacji mając punkt przewagi nad Stalowcami. Chorzowski Efekt wystąpi w tej grupie jako przysłowiowy świąteczny ,,Grinch” który spróbuje zamieszać w planach faworytom.

W Ekstraklasie po porażce z Wodociągami mocno sprawę skomplikowali sobie gracze Rohlig Suus. Dotychczasowy lider zrównał się punktami z MPGK i na dwie kolejki przed końcem sprawa Mistrzostwa jest nadal otwarta. Na dodatek, do stawki doskoczył Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud który ma tylko punkt straty do prowadzących. Iluzoryczne szanse na podium ma jeszcze Sirtel, który oprócz dwóch zwycięstw musiałby liczyć na podwójne potknięcie Nowoczesnego. Jako roztrenowanie mogą potraktować swoje mecze Biedronka i Sportslaski.pl którym nie grozi już walka o utrzymanie ani o podium. Coraz bardziej dramatyczna staje się sytuacja Install Zicher. Instalatorzy tracą pięć punktów do bezpiecznej lokaty na której znajduje się aktualnie reprezentacja Katowickich Wodociągów.

W tabeli na króla strzelców pierwszej ligi przewodzi z 30 bramkami Tomasz Pasternak z J Academy Piekary Śląskie. W grupie ,,B” z 12 trafieniami palmę pierwszeństwa dzierży Michał Skrypko z OIRP Katowice. W Ekstraklasie liderem strzelców jest Arkadiusz Linkiewicz z Rohlig Suus który zdobył jak dotąd 23 gole.

W klasyfikacji Fair Play pierwsze miejsce zajmują Katowickie Wodociągi, a na czele klasyfikacji Typerów jest Robert Liksza z WKU Chorzów.

Przed nami ostatnie tygodnie ligowych zmagań które uwieńczy Party Finałowe zorganizowane w katowickim CITY Pubie w piątek 4 lutego, na które już serdecznie zapraszamy.

Rozpoczęcie nowego sezonu zaplanowane jest na pierwszy dzień marca.

Komentarze [0]Skomentuj


..::: Niedozwolona operacja :::..

Musisz byc zarejestrowanym użytkownikiem jeśli chcesz dodawać komentarze...

Aby się zarejestrować kliknij link obok: Rejestracja

Jeśli posiadasz już konto to zaloguj się poniżej:

Zapomniałem hasła...

Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny