⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Rodor System w Ekstraklasie!
Dodano: 2022-06-08 08:28:30

W pierwszej lidze poznaliśmy nowy zespół Ekstraklasy. Okazałym zwycięstwem nad ArcelorMittal w poczet najlepszych zespołów RLB zameldował się Rodor System. Był to mecz na szczycie tabeli w którym Rodor odprawił wicelidera wynikiem 9:2! Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Install Zicher z OIRP Katowice. W niej o bramkę lepsi byli Instalatorzy zwyciężając Radców 3:2. Szalony mecz zafundowali nam gracze WKU i MGR Recykling. Do przerwy wysoko prowadzili mundurowi i ciężko byłoby znaleźć ,,fachowca” który przewidziałby co stało się potem. MGR po przerwie przeszedł prawdziwą metamorfozę co przełożyło się na zdobycie sześciu bramek i zwycięstwie 8:7!

A w Ekstraklasie, skazany na pożarcie zespół J Academy mocno namieszał w czołówce tabeli. W przedostatniej kolejce ofiarą jego zrywu padł Nowoczesny Chorzów/Piotrbud. Chorzowianie powinni to spotkanie wygrać i zachować duże szanse na tytuł wicemistrzowski. Takie było życzenia, które nijak miało się do rzeczywistości. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem i Nowoczesny w 9’ prowadził dwa do zera. Sytuacja zaczęła się zmieniać od 10’ kiedy Piekarzanie zdobyli kontaktowego gola. Juve poszło za ciosem i po dwóch trafieniach Sebastiana Gawlyty do przerwy prowadziło 3:2. Druga połowa to huraganowe ataki Nowoczesnego który miał przygniatającą przewagę. Chorzowianie sprawiali jednak wrażenie że bardziej chcą ,,zabić “ bramkarza niż trafić do pustej bramki. Przed kompromitacją ustrzegł ich Sebastian Olszewski który na sekundy przed końcem zdobył wyrównującą bramkę. Świadkami horroru byliśmy również w meczu pomiędzy Rohlig Suus a Sirtelem. Reprezentacja branży logistycznej miała jasno wytyczony cel w postaci zwycięstwa. Zaczęło się dobrze, jednak rywale mieli w swoich szeregach braci Bonk. W efekcie na cztery trafienia Rohliga , cztery razy odpowiedzieli Adam i Dawid i spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Najbardziej ze swojego występu zadowoleni są reprezentanci MPGK. Zwycięstwo w lokalnych derbach z Wodociągami (7:1) przybliżyło ich do tytułu wicemistrzowskiego. Świeżo upieczony Mistrz również nie zwolnił tempa. Biedronka Team rozprawiła się ze Sportemslaskim.pl 5:1.

Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek i piątkowe zakończenie sezonu w katowickim City Pubie, naktóre już serdecznie zapraszamy!!!