..::: Pojedynek na szczycie dla Rohlig Suus
Dodano: 2022-10-11 22:28:13

W Ekstraklasie doszło do pojedynku na szczycie. Zmierzyły się dwie liderujące ekipy które zanotowały komplet zwycięstw. Obrońca tytułu Biedronka i trzeci zespół poprzedniego zespołu Rohlig Suus. Jak na takie firmy mecz musiał stał na wysokim poziomie i o końcowym zwycięstwie zdecydowały detale.

Więcej argumentów w tym dniu miał Rohlig który przystąpił do spotkania w optymalnym składzie. Nie można tego powiedzieć o Biedronce która boryka się z problemami kadrowymi. Mimo to Mistrzowie rozpoczęli jak na nich przystało zdobywając bramkę w 8 minucie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać bo kilkadziesiąt sekund później bramkę wyrównującą zdobył Arkadiusz Linkiewicz. Dalej już trwała wymiana ognia w której padały gole jednak nie było rozstrzygnięcia. Przy stanie 3:3, na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem koronkową akcję sfinalizował Wojciech Wołongiewicz. Okazało się że było to trafienie, na które zmęczeni gracze Biedronki nie byli już w stanie odpowiedzieć. Mimo porażki na wyróżnienie w składzie ,,Biedry” zasłużył Mateusz Wystop który ustrzelił hattricka.

Wyrównany przebieg miał również mecz pomiędzy Wodociągami i Rodor System. Po pierwszej niemrawej połowie o ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydowała druga odsłona. Do trzydziestej minuty padała bramka za bramkę i na tablicy wyników widniał wynik remisowy 2:2. Zapowiadało się na podział punktów, gdy kilkadziesiąt sekund przed końcem bramkę na wagę trzech punktów zdobył Rafał Nowrot dając historyczne zwycięstwo Rodorowi w Ekstraklasie.

,,Iwanczenko show” miał przebieg spotkania pomiędzy MPGK Katowice a Sportslaski.pl. Popularny Iwan po bezbramkowej pierwszej połowie przełamał niemoc swojego zespołu i w ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej odsłony trafił hattricka. Po takim wejściu Katowiczanom było już zdecydowanie łatwiej i ostatecznie odprawili Dziennikarzy z siedmiobramkowym bagażem. W pierwszej lidze pada zdecydowanie więcej goli. Najwięcej z nich zobaczyliśmy w spotkaniu beniaminków, w którym zmierzyły się Kiep.pl z Timberland. Oba zespoły postawiły na ofensywny futbol, jednak więcej argumentów w tym dniu było po stronie Timberlandu który zwyciężył 11:5.

Seriami strzelali zawodnicy OIRP Katowice którzy pokonali Efekt Chorzów 7:2. Trzy bramki dla Radców prawnych zdobył Marcin Kałat, a po dublecie dorzucił Marcin Maguda i Aleksander Rutkowski. Dla Chorzowian strzelali Zbigniew Szołtysik i Marek Sodowski.

Niełatwą przeprawę miało faworyzowane J Academy. O wyższe ciśnienie zadbała ekipa Install Zicher która rozpoczęła bez kompleksów i przejęła inicjatywę. Przewaga została przekuta w gola Adama Szeji. Później jednak do głosu doszedł zespół lidera i stopniowo przechylał szalę na swoją stronę. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Juve 5:3.