⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Skok w końcu zaskoczył
Dodano: 2022-11-07 15:43:12

Pod znakiem remisów stała szósta kolejka Ekstraklasy RLB. Najpierw Rodor System w dramatycznych okolicznościach uratował punkt ze Sportslaski.pl a później Wodociągi sensacyjnie zremisowały z Biedronką. W meczu Rodoru ze Sportem oglądaliśmy cios za cios, jednak na minutę przed końcem to Dziennikarze byli w komfortowej sytuacji. Prowadząc 3:2 nie ustrzegli się niestety błędu który na sekundy przed końcem skrzętnie wykorzystał Rafał Kowalski ustalając wynik spotkania na 3:3. Bohaterem cennego remisu Wodociągów był Robert Pietrek. Bramkarz Kraników przy wsparciu obrońców zatrzymał znakomitych napastników Biedronki. Trudno sobie przypomnieć kiedy reprezentacja Centrum Logistycznego zdobyła tylko jedną bramkę. A że sama straciła również jedną, wynik zakończył się skromnym 1:1. Gola dla Katowiczan zdobył Rafał Jabłoński, a dla Biedronki Łukasz Śmigielski.

Jedyny komplet zgarnął Nowoczesny Chorzów / Piotrbud. Chorzowianie już w pierwszej połowie narzucili mocne tempo prowadząc z MPGK 3:0. Trochę czasu minęło zanim do roboty wzięli się Katowiczanie, jednak ich trzy bramki nie zdały się na wiele. Znakomite zawody rozgrywał bowiem Łukasz Skok. Mający w swoim dorobku koronę Króla strzelców napastnik odnalazł swój instynkt strzelecki i czterokrotnie znalazł drogę do bramki równie utytułowanego bramkarza MPGK, Macieja Nowaka. Ostatecznie, po widowiskowych akcjach i bramkach mecz zakończył się zwycięstwem Nowoczesnego 6:3.

W pierwszej lidze przysłowiowo ,,nie biorą jeńców”. Tutaj rzadkością jest remis. Idąc tym tropem Install Zicher rozkręcił OIRP Katowice 4:0. Na wynik miały wpływ dobra forma Instalatorów jak i problemy kadrowe Radców, którzy z trudem na ten mecz skompletowali,,piątkę”.

Miłe złego początki miało spotkanie pomiędzy Kiep.pl a WKU Chorzów. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy ekipa Michała Richerta prowadziła 2:0. Nagle coś się zacięło, a na domiar złego przebudził się Tomasz Szołtysek. Snajper Mundurowych potrzebował trzech minut żeby zdobyć hattricka co diametralnie zmieniło obraz meczu. Po takim zimnym prysznicu ekipa Kiep.pl już się nie podniosła i mecz zakończył się wynikiem 7:2 dla WKU.

W meczu rozegranym awansem Timberland pokonał Efekt Chorzów 7:2 dzięki czemu awansował na pozycję wicelidera zaplecza Ekstraklasy.