Zapomniałem hasła...

..::: Pora na rewanże…
Dodano: 2022-11-24 04:58:53
Avatarek

Za nami runda zasadnicza rozgrywek i wchodzimy w rewanże. Najlepsze humory przed drugą rundą miał zespół Rohlig Suus który z kompletem zwycięstw przewodził stawce Ekstraklasy. Ta radość została zmącona już w pierwszej kolejce rewanżów ponieważ Rohlig uległ Sportslaski.pl 1:2. Na pewno mówimy tu o niespodziance ponieważ Dziennikarze nie należą do potentatów w tym sezonie. Należy jednak zwrócić uwagę że w ostatnich meczach zaczęli zdobywać punkty i ich sytuacja diametralnie się poprawiła. Po dłuższej przerwie wrócił do składu super snajper Sportu. Michał Nowak zaliczył udany powrót zdobywając zwycięską bramkę w 34’. Do skromnego ale jak ważnego zwycięstwa cegiełkę dorzucił Dawid Bonk który w 4’ otworzył wynik. Honorowe trafienie dla lidera zdobył Grzegorz Łukaszek.

Biedronka najwyraźniej ma patent na Rodor System. W pierwszej kolejce chłodno przywitała beniaminka w Ekstraklasie aplikując mu dziesięć bramek. W rewanżu również nie było taryfy ulgowej. Mecz wprawdzie wyglądał na bardziej wyrównany ale i tak Rodor przyjął osiem trafień wyprowadzając tylko jedno.

W pierwszej lidze nie ma zdecydowanego faworyta do awansu. Pozytywnie zaskakuje OIRP Katowice które plasuje się na fotelu lidera. Tym razem Radcy Prawni odprawili z kwitkiem WKU Chorzów. Mecze obu zespołów nie obfitują w bramki za to na poziom emocji i zaangażowania nie można narzekać. Jedyną bramkę dającą zwycięstwo Katowiczanom zdobył w 32’ Wojciech Biskup.

Znakomicie swój mecz rozpoczął Efekt Chorzów. Po czterech bramkach Zbigniewa Szołtysika z których jedna była piękniejsza od drugiej Chorzowianie prowadzili już 4:1. Coś jednak się zacięło i w drugiej połowie strzelali tylko zawodnicy Install Zicher. Zdobyli w niej pięć bramek i ostatecznie zwyciężyli 7:4.

Po dwóch porażkach z rzędu zwyciężyło w końcu J Academy. Nie było łatwo bo Juve zmierzyło się z Kiep.pl który z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Przez moment Kiep nawet złapał kontakt za sprawą Andrzeja Kaprola. Druga połowa to już jednak popis szkółki z Piekar Śląskich która zwyciężyła 6:2.