⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: Czy ktoś dogoni jeszcze Rohlig Suus…?
Dodano: 2022-12-09 15:45:39

W 10 kolejce ekstraklasy RLB doszło do pojedynku na szczycie, w którym zmierzyły się liderujący Rohlig Suus z obrońcą tytułu Biedronką. Początek meczu należał do Mistrzów którzy soja przewagę udokumentowali w 16’ bramką Marcina Winciersza. Dosyć długo widoczna była niemoc lidera który nie mógł znaleźć recepty do dobrze zorganizowaną Biedronkę. Zbyt duża nerwowość również nie była sprzymierzeńcem. Nieobecność kapitana Grzegorza Łukaszka powodowała że nie było nikogo kto mógłby ogarnąć zespół branży logistycznej. Metamorfoza nastąpiła jednak w ostatnich piętnastu minutach. Wtedy stery zespołu wziął na siebie Marcin Minkus. Doświadczony zawodnik uspokoił głowy współpartnerów i zaprowadził porządek na polu gry. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Trzy bramki w ciągu pięciu minut załatwiły sprawę i Rohlig Suus mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Wygrana umocniła Rohlig na pozycji lidera i wygląda na to że upragniony tytuł jest już na wyciągnięcie ręki.

Identycznym stosunkiem bramkowym zwyciężył Sportslaski.pl z MPGK Katowice. Dziennikarze znakomicie rozegrali pierwszą połowę wychodząc na trzy bramkowe prowadzenie. W drugiej oddali pola, jednak nie na tyle by dać sobie wydrzeć zwycięstwo. Dzięki wygranej Sport zamienił się w tabeli miejscami z MPGK i wskoczył na trzecią pozycję.

W meczu z przeciwległego bieguna tabeli Wodociągi pokonały Rodor System 5:2. Większość meczu prowadził beniaminek jednak rozstrzygnięcie nastąpiło w ostatnich minutach. Pięć minut potrzebowały Kraniki na zmianę oblicza spotkania i zainkasowanie kompletu punktów.

W pierwszej lidze trwa kryzys J Academy. Uważany za faworyta rozgrywek zespół z Piekar Śląskich uległ tym razem Install Zicherowi. Katem ,,Juve” okazał się być Dominik Kądziela który zdobył cztery bramki. Uważni obserwatorzy odnoszą wrażenie że zespoły rywalizujące z Akademią przejęły jej styl, a sami zainteresowani wręcz go utracili…

Zgoła odmienne nastroje są w szeregach Efektu. Chorzowianie odnieśli kolejne zwycięstwo i to nie z byle kim. Ich ofiarą padło OIRP Katowice które po tej porażce straciło fotel lidera. Jedyną, zwycięską bramkę meczu zdobył w 24’ Mariusz Ochman.

Potknięcie Radców Prawnych wykorzystał Timberland który zwyciężając Kiep.pl skoczył na czołową lokatę. Pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Kiep.pl które zwyżkuje formą. Sił ambitnemu beniaminkowi starczyło jednak tylko na trzydzieści minut, co skrzętnie wykorzystał Timberland. Ostatnie dziesięć minut to prawdziwa nawałnica w której zespół branży hotelowo gastronomicznej zdobył siedem goli ustalając wynik na 8:4.

Jesteśmy w trakcie rozgrywek pucharowych. Przed nami Turniej Finałowy Pucharu Ligi który wystartuje w najbliższy wtorek o godzinie 20.00 w hali MORIS w Chorzowie.