⚽️Termin zaległych spotkań Ekstraklasy i 1 ligi: Hala MORIS, Wtorek, 2 kwietnia: godz. 20.00 Wodociągi - OIRP ; godz. 20.50 Rohlig Suus - Nowoczesny Chorzów ; godz. 21.40 Biedronka - MPGK; godz. 22.30 EBLIS- WKU ⚽️

..::: ⚽️ Gradobicie nie tylko za oknem…
Dodano: 2023-03-10 19:45:35

Druga kolejka rozgrywek obfitowała w grad bramek. Najpierw Nowoczesny Chorzów uległ gładko Rohlig Suus 2:9. Rozpoczęło się pomyślnie dla Chorzowian którzy w 4’ za sprawą Michała Ogórka wyszli na prowadzenie. Rohlig Suus to już jednak drużyna która nie zraża się chwilowymi niepowodzeniami. Jak przystało na mistrza Rohlig przegrupował szyki i ruszył po swoje. Cztery bramki do przerwy opanowały sytuację i reprezentacja firmy logistycznej kontrolowała już dalszą część meczu. Dobry występ zaliczył Arkadiusz Linkiewicz i Robert Gołębiowski którzy zdobyli większość bramek.

Festiwal strzelecki urządziło sobie również MPGK. Wynik 11:2 z Wodociągami przemawia do wyobraźni, jednak nie tylko napastnicy byli bohaterami. Oczywiście na plus ich znakomita skuteczność. Kawał dobrej roboty wykonał również Maciej Nowak. Bramkarz MPGK był niemiłosiernie ostrzeliwany przez ofensywną formację Kraników, i gdyby nie jego zimna krew to mecz mógłby mieć inny scenariusz. Dwa słowa również o przeżywającym drugą młodość Andrzeju Wronowskim. Cztery bramki tak ,,doświadczonego” zawodnika naprawdę są godne uwagi. Druga połowa zdecydowała o zwycięstwie Biedronki. W pierwszych dwudziestu minutach można było odnieść wrażenie że to Sportslaski.pl rozdaje karty. Dobrze wykorzystana przerwa i odpowiednia analiza gry Dziennikarzy sprawiły że w drugiej połowie losy spotkania się odwróciły. Biedra zaczęła dosłownie ,,klepać” czym rozrzedziła szyki rywali. W efekcie siedem bramek i ostatecznie zwycięstwo 9:2.

Historyczną bramkę w Ekstraklasie zdobył Wojciech Biskup. Gol zdobyty w dziesiątej minucie był pierwszym trafieniem OIRP w debiutanckim sezonie. Mecz z Rodor System był bardzo wyrównany, jednak o zwycięstwie zadecydowała skuteczność. Ta była po stronie Rodoru, a właściwie Krzysztofa Krzywonia który zdobył hattricka.

W pierwszej lidze również rozpoczęło się od gradu bramek. Znakomicie dysponowany Mirex pokonał Instalatora 14:1. Od początku spotkania Mirex rzucił się na rywali i na efekty nie trzeba było długo czekać. Do przerwy było już 0:11, dlatego Instalatorzy w przerwie postanowili zmienić taktykę… Odrzucili na bok finezję i wzięli się za solidną obronę. Trzy bramki stracone i jedna zdobyta to już dobry prognostyk na przyszłą kolejkę ��

Nie dojechał na pierwszą połowę Juwentus. Mecz z WKU rozpoczął się od kilku ,,gągów” na które Piekarzanie nie byli w stanie zareagować. Przespana połowa ustawiła mecz, a zryw w ostatnich minutach pozwolił jedynie na zmniejszenie rozmiaru porażki.