⚽️RLB ⚽️

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Oświadczenie COVID-19

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...
 ..::: ⚽️ Pięć minut dziennikarzy…
Dodano: 2023-04-07 14:37:09
Avatarek

⚽️ Po szóstej kolejce układ tabeli Ekstraklasy przypomina ten sprzed zakończenia poprzedniego sezonu. Prowadzący Rohlig Suus aby odeprzeć atak grupy pościgowej musiał zwyciężyć z MPGK. Niewygodny rywal postawił duże wymagania jednak obrońca tytułu stanął na wysokości zadania i po dobrym meczu pokonał Katowiczan 4:1. Kluczem do sukcesu była uważna gra w obronie. Różnicę z przodu zrobili Dawid Gibki i Arkadiusz Linkiewicz, którzy mimo ofiarnej postawie Macieja Nowaka zdobyli po dwa gole. Honorowe trafienie dla MPGK zaliczył Grzegorz Lesik.

⚽️ Niesamowicie trudne warunki postawili wiceliderowi reprezentanci OIRP Katowice. Radcy od początku spotkania nadawali ton wydarzeniom na boisku czym zaskoczyli Nowoczesny Chorzów / Piotrbud. Faworyt otrząsnął się dopiero w drugiej połowie. Zdobył bramkę, a po odpowiedzi ze strony rywala przypieczętował zwycięstwo w 33 minucie. Drużyna OIRP z pewnością czuje niedosyt, bo zdaniem obserwatorów zasługiwała na co najmniej jeden punkt.

⚽️ Pięć minut wstrząsnęło Rodor Systemem. Do przerwy w meczu przeciwko Sportslaski.pl widniał wynik remisowy. Kataklizm rozpoczął się w 23’. Najpierw samobója trafił Rafał Nowrot, później trafił z dystansu bramkarz dziennikarzy, Marcin Francka. Po golu dorzucili Łukasz Molo i Daniel Rybarek. Można by rzec że w 28’ było już po zawodach.. W końcówce meczu Rodor wprawdzie przypuścił kontrofensywę, jednak trzy bramki wystarczyły jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

⚽️ Zgodnie z planem rozpoczęła Biedronka, wychodząc na trzybramkowe prowadzenie z Wodociągami. Machina zacięła się jednak w 12 minucie. Wtedy do głosu doszły ,,kraniki”. Piękną bramkę podcinką zdobył Robert Ziajka i Wodociągi ,,poczuły krew”. Z tarapatów czerwono- czarnych wyratował Łukasz Śmigielski. Bramkarz Biedronki w sobie tylko znany sposób nie dopuścił do zdobycia kontaktowego gola. Napór minął i ponownie do głosu doszli piłkarze Biedry. Trzy bramki zaliczyli bracia Winciersz, wróciła kontrola nad spotkaniem. W końcówce na listę strzelców wpisał się jeszcze Przemysław Wójcikowski z Wodociągów, czym ustalił wynik na 3:7.

⚽️ Prawie do przerwy z prowadzenia cieszył się Instalator. Ich faworyzowany rywal, Install Zicher nie potrafił nadgryźć beniaminka który w 13’ za sprawą Tadeusza Pioska wyszedł na prowadzenie. Wyrównanie padło na sekundy przed gwizdkiem sędziego oznajmiającym chwilę na odpoczynek. W szatni Zichera musiało być dosyć konkretnie, bo po wyjściu na drugą odsłonę zaczęli zdobywać gole jak z automatu. Najbardziej wyróżniał się Dominik Kądziela który zdobył sześć bramek.

⚽️ Partią szachów był pojedynek pomiędzy J Academy Piekary Śląskie a Efektem Chorzów. Obie drużyny skupiły się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Jedną z nich wykorzystał Adrian Sersan czym zapewnił Piekarzanom komplet punktów i fotel lidera który dzielą z Mirexem.

Komentarze [0]Skomentuj


Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny