..::: Za nami w pierwsza runda Pucharu RLB.
Dodano: 2016-12-05 13:54:49

Pierwsze mecze już za nami i od razu spora niespodzianka! Obrońca trofeum , Wodociągi Katowice znalazły się po za burtą. Po znakomitym spotkaniu, wyczynu tego dokonała ekipa Nowoczesnego Chorzowa/ Piotrbudu. Mecz zakończył się remisem 3:3, a o awansie do kolejnej rundy zadecydował konkurs rzutów karnych. W tym aspekcie więcej zimnej krwi zachowali gracze Nowoczesnego i to oni zmierzą się w drugiej rundzie z Decathlonem.

W kategoriach niespodzianki można rozpatrywać również okazałe zwycięstwo Mentor Graphics nad Statscore. Na usprawiedliwienie lidera I ligi może wpłynąć fakt że grał bez kilku strategicznych zawodników.

Pozostałe mecze odbyły się już ,,zgodnie z planem’’. Strzelecką formą błysnął Sebastian Halena dzięki czemu Ekstraklasowy Tauron Ciepło pewnie zwyciężył Mr Gwint 6:1.

Na otwartą wymianę ognia poszli zawodnicy Saturna Katowice i Open Finance. Mecz zakończył się zwycięstwem Saturna 10:5 a jego losy rozstrzygnęły się już do przerwy ponieważ siódmy zespół Ekstraklasy prowadził już 5:1.

Wysoką formę utrzymuje Sportslaski.pl który tym razem pokonał PKS Pod. Katowice 10:2. Ostatnie występy Dziennikarzy wskazują że z pewnością będą się liczyć w walce o główne trofeum. Ciężką przeprawę miała Zielona Budka która zmierzyła się z Kliniką 2000. Oba zespoły znają już smak zdobycia Pucharu, więc zanosiło si ę na ciekawe widowisko. Do przerwy pachniało sensacją ponieważ Okuliści prowadzili już trzy do jednego. Od czego jednak Zieloni mają swojego super snajpera?! Mateusz Blady w ostatnich dziesięciu minutach wziął sprawy w swoje ręce (nogi) i zdobywając pięć bramek zapewnił ZB awans do drugiej rundy.

Na duży opór w meczu z Viva Plus napotkał Sirtel. Absolutny beniaminek rozgrywek nie przestraszył się utytułowanego rywala grając jak równy z równym. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Sirtela, a mimo pięciu puszczonych bramek bardzo dobry występ zaliczył bramkarz Vivy Stanisław Kulik.

Bez oddania nawet jednego strzału reprezentacja Decathlonu Katowice zwyciężyła STS/Best-Bud 5:0.

Przed nami, w najbliższy poniedziałek i wtorek druga runda rozgrywek Pucharowych. Na piątek, 9 grudnia zaplanowany jest Turniej Finałowy Pucharu Ligi. Rozpoczęcie Turnieju o godz. 20.00 w Hali MORiS w Chorzowie. Tradycyjnie, organizatorzy przygotowali dla kibiców miłą niespodziankę ;) Przypominamy również o trwającej akcji zbiórki karmy dla psów i kotów- podopiecznych Fundacji S.O.S.