*** rlb ***

:: Aktualności

:: Przepisy gry

:: Regulamin

:: Formularz zgłoszenia

:: Oświadczenie

:: Moje Konto

:: Liga Typerów

:: Kary

:: Informacje o RLB / Kontakt

:: Administracja


Zarejestruj się...
Zapomniałem hasła...

:: Tapety

:: Filmiki

:: Pliki





 ..::: Ostatnia prosta...
Dodano: 2019-06-04 12:13:54
Avatarek

Przed nami tylko dwie kolejki rozgrywek i nadal przed nami wiele niewiadomych. Zarówno na szczycie, jak i na dole Ekstraklasy walka o ostateczne rozstrzygnięcia będzie z pewnością trwała do ostatnich sekund. Nadal najbliżej zdobycia Mistrzostwa są katowickie Wodociągi które praktycznie od pierwszej kolejki liderują w tabeli. Wypracowana przewaga stopniała jednak do trzech punktów nad rewelacyjnymi beniaminkami. Mowa tu o plasującym się na drugim miejscu Sirtelu oraz zajmującym trzecią lokatę Tonsamierem Południe. Nie jest to najlepszy sezon dotychczasowych potentatów ligi. Obrońca tytułu, Nowoczesny Chorzów/Piotrbud jest piąty a ubiegłoroczny Wicemistrz, zespół Tauron Ciepło zaplątał się w strefie spadkowej. Podobną sytuację do Energetyków mają Rohlig Suus oraz MG i spośród tych trzech zespołów wyłoni się spadkowicz do pierwszej ligi. O przyszłym sezonie może już myśleć Sportslaski.pl któremu już w zasadzie nic nie grozi...

W pierwszej lidze sprawa awansu jest już praktycznie przesądzona, choć nadal istnieją jeszcze matematyczne szanse.` Gdyby nie porażka w ostatniej kolejce, to szampany mógłby już otwierać siemianowicki Efekt. Niepokonany dotąd lider niespodziewane uległ Klinice i rozbudził nadzieje w Perfekt – Developer. Drużyna ,,Deweloperów” po zwycięstwie nad WKU Chorzów zbliżyła się na pięć punktów do prowadzącego Efektu co z pewnością da im dodatkowy zaszczyk energii. Na trzeciej pozycji znajduje się ArcelorMittal który ze względu na dorobek punktowy walczy już ,,tylko” o tytuł Wicemistrzowski. Czwartą lokatę zajmuje WKU, które przegrywając ważny mecz z Perfektem pozbawili się szans walki o podium. Na piątej pozycji okopali się Nowodvorscy którzy najwyraźniej przespali początek sezonu. Na szóstym miejscu plasuje się reprezentacja Kliniki, która może okrzyknąć się pechowcami Wiosny. Okuliści w większości spotkań prowadzili cały mecz, by w ostatnich sekundach trwonić przewagę i wracać do szatni nawet bez jednego punktu. Taki scenariusz nie powtórzył się w meczu przeciwko liderowi, i Klinika sensacyjnie pokonała Efekt 5:3. Znakomity początek mieli Wojnarowscy, jednak problemy kadrowe spowodowały że im bliżej końca zespół prezentuje się coraz słabiej.

Przed nami jeszcze niespełna dwa tygodnie rywalizacji i uroczyste podsumowanie sezonu. Party Finałowe odbędzie się tradycyjnie w katowickim City Pubie w piątek, 14 czerwca o godz. 19.00 na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Komentarze [0]Skomentuj


Strona główna Dodaj do ulubionych... Wyślij maila do Zarządu RLB

:: Ekstraklasa ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki

:: I Liga ::

:: Drużyny

:: Tabela

:: Terminarz

:: Wyniki


:: Galerie

:: Felietony

:: Wywiady

:: Rankingi


Patronat prasowy
Patronat medialny