..::: ⚽️ Logistycy nie zwalniają tempa..
Dodano: 2023-05-17 14:44:40

⚽️ Nie zwalnia tempa Rohlig Suus. Tym razem w prestiżowym meczu Rohlig nie dał szans Nowoczesnemu pokonując Chorzowian 11:4. Pierwsza połowa była jeszcze wyrównana. Prawdziwy armagedon rozpoczął się w drugiej odsłonie kiedy to Suus zdobył 8 bramek. Trudno znaleźć wytłumaczenie na to co robiła obrona Nowoczesnego. Jedno jest pewne, jest to niechlubny rekord w ilości straconych goli przez tą utytułowaną drużynę. W derbach Katowic MPGK zwyciężyło Wodociągi 4:1.

⚽️ Znakomite zawody rozgrywał Paweł Iwanczenko. Popularny Iwan po dłuższej przerwie wrócił do gry i wniósł ożywczy powiew w poczynania zespołu. Tropem lidera podąża Biedronka Team. Tym razem bianconerri zwyciężyli Sportslaski.pl. Mecze z Dziennikarzami nie należą do łatwych, a mimo to Biedronka narzuciła swoje warunki i pewnie zwyciężyła 4:1.

⚽️ To już chyba norma że OIRP przegrywa jedną bramką. Radcy próbowali ograć Rodor System tylko że skończyło się jak zwykle. Zaczęło się jednak znakomicie bo już w pierwszych sekundach bramkę zdobył Krzysztof Bogusz. Moment zaskoczenia nie trwał jednak długo i Rodor wyrównał w 8’ za sprawą Krzysztofa Krzywonia. To był dzień wspomnianego zawodnika który zaliczył jeszcze jedno trafienie w 25’.Okazało się że była to bramka na wagę zwycięstwa.

⚽️ Mecze w wykonaniu Efektu nie należą do efektownych, są raczej minimalistyczne. Efekt potrafi przegrać zero do jednego, ale i wygrać w identycznym stosunku. Tym razem ten wyczyn udał im się z Kiep.pl. Należy jednak zaznaczyć że drużyna Zbyszka Szołtysika wyciąga wnioski, co zaprocentowało w meczu przeciwko firmie branży informatycznej. Kluczem do sukcesu było zneutralizowanie groźnych napastników rywali. Podwojenie i wyższy pressing zrobiły robotę. Po raz pierwszy w tym sezonie Kiep bił głową w prawdziwy mur. Efekt robił swoje i czekał na właściwą okazję. Ta nadarzyła się w 33’. Błyskawiczny kontratak wykończył Mariusz Ochman i ustalił wynik spotkania. Na wyróżnienie zasługuje również bramkarz Robert Zapała, który w kilku przypadkach nie miał szans na obronę a mimo to zachował czyste konto!

⚽️ Bramek jak na lekarstwo obejrzeliśmy w meczu pomiędzy J Academy Piekary Śl. i WKU Chorzów. Zespoły wyszły na siebie z dużym respektem. Juve zagrało bez zmian więc starało się nie szastać siłami. Mundurowi zaś zdawali sobie sprawę że mimo okrojonego składu rywale są bardzo groźni. Pierwsza bramka padła dopiero w 16’ za sprawą Sebastiana Gawlyty. Włoskie catenaccio Akademii pokrzyżował Robert Liksza który na siedem minut przed końcem ustalił wynik spotkania.

⚽️ Do pierwszoligowej normy w zdobywaniu goli nawiązał Mirex. Przekonał się o tym Instalator który tą normę musiał przyjąć. Ekipa z Bytomia dzielnie stawiała opór faworytom jednak ilość bramek musiała się zgadzać 😉 Mecz zakończył się zwycięstwem Mirexu 13:2. W akordzie popracował Krzysztof Jaworowski który zdobył 5 goli. Inklinacje na przodowników mają również Adam Mania i Piotr Lewicki którzy zanotowali po hattricku. Honorowe trafienia dla Instalatora zaliczył Artur Zaczkowski.