..::: Obrodziło hattrickami
Dodano: 2024-04-21 19:17:27

⚽️Ostatnia kolejka pierwszej rundy Ekstraklasy RLB przyniosła sporo emocji i trochę zamieszania. W meczu na szczycie Biedronka po raz pierwszy od wielu sezonów zwyciężyła Rohlig Suus. Reprezentanci Centrum Logistycznego z Rudy Śląskiej przystąpili do meczu mocno zmotywowani jednak pierwsze słowo należało do obrońcy tytułu. Za sprawą Olka Głowy w 3’ Rohlig wyszedł na prowadzenie i wydawało się że będzie po staremu. Tym razem jednak maszynka do zdobywania bramek się zatrzymała a do głosu doszli wicemistrzowie poprzedniego sezonu. Dwie bramki które przesądziły o zwycięstwie zdobyli bracia Winciersz. Starszy wyrównał w 17’ a młodszy ustalił wynik w 34’. Rohlig próbował odwrócić losy spotkania co miało przełożenie jedynie na kartki.

⚽️Kolejną niespodzianką była porażka lidera. Niepokonane MPGK uległo 2:3 chimerycznemu Rodorowi. Zespół branży instalacji elektronicznych prowadził do przerwy już 3:0! Dopiero wtedy Katowiczanie wzięli się za odrabianie strat co okazało się niezwykle trudne. Trudność polegała na sforsowaniu bramkarza Rodoru. Bartłomiej Burczyk bronił wszystko a specjalizował się w sytuacjach niemożliwych. Zanim snajperzy MPGK znaleźli na niego sposób minęło zbyt wiele czasu którego zabrakło by przechylić losy spotkania na swoją korzyść.

⚽️Kolejnym bramkarskim bohaterem był Krzysztof Hoffmann. Goalkiper Mirexu był niczym skała o które rozbijały się fale ataków drużyny Sportuslaskiego.pl. Mając takie zabezpieczenie napastnicy Chorzowian ruszyli odważnie do przodu i w efekcie do przerwy zdobyli 4 bramki. Druga odsłona to już kontrola spotkania i mecz zakończył się wynikiem 7:2. Hattricka zdobył Patryk Lenczyk. Dwa trafienia zaliczył Adam Mania a po razie Piotr Lewicki i Damian Watoła. Dla dziennikarzy na listę strzelców wpisał się Daniel Rybarek i Tomasz Ptaszek.

⚽️Skromne zwycięstwo zanotował Nowoczesny Chorzów/ Piotrbud. Tauron potrzebuje punktów jak tlenu i wysoko postawił poprzeczkę. Znakomicie zabezpieczył tyły próbując szans w kontratakach. Niestety nic nie wpadło do sieci, za to energetycy popełnili jeden błąd. Po koronkowej akcji Nowoczesnego, Krystian Kasza zdążył jeszcze sparować piłkę jednak czyhał na nią Piotr Jarzębak. Kapitan Chorzowian z zimną krwią skorzystał z prezentu zapewniając zwycięstwo swojej drużynie.

⚽️W pierwszej lidze stare dobre czasy przypomniały sobie Wodociągi. Zagrały z żelazną dyscypliną i w końcu skutecznie. W konsekwencji pewnie zwyciężyły Mebel Glass 7:2 odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu. Po hattricku zaliczyli Marcin Niemiec i Krzysztof Pawełczyk.

⚽️Festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Eblis B&L. Ich ofiarą padł Efekt Chorzów który przystąpił do meczu osłabiony kadrowo. Najbardziej widoczna luka była na pozycji bramkarza z czego skrzętnie skorzystali snajperzy firmy reklamowej. Mecz zakończył się zwycięstwem Eblisu 14:3 z czego dziesięć goli zdobyli Bartosz Spodzieja i Wojciech Kozłowski.

⚽️Pierwsze dziesięć minut zadecydowało o zwycięstwie WKU Chorzów. Mundurowi w pierwszych minutach zmietli z planszy zaskoczone OIRP Katowice. Cztery bramki ustawiły spotkanie i WKU cofnęło się na swoją połowę ustawiając szczelne zasieki. Radcy próbowali je sforsować lecz wyglądało to jak przysłowiowe walenie głową w mur. Posiadanie piłki po stronie OIRP było przygniatające jednak bez większego wpływu na wynik meczu zakończonego rezultatem 6:2. Z hattrickiem zakończył spotkanie Robert Liksza który wraz z Bartkiem spodzieją i Wojtkiem Kozłowskim przewodzą stawce na króla strzelców.

⚽️Zapraszamy do odwiedzania TIK TOK-a. Konto: RLB_Liga fb: rekreacyjna liga biznesu