Zapomniałem hasła...

..::: ⚽️ Kolejka debiutantów!
Dodano: 2023-10-16 22:34:40
Avatarek

⚽️W trzeciej kolejce doszło do spotkania które z założenia znamionuje spore emocje. Mowa tu o starciu Rohlig Suus z Nowoczesnym Chorzowem/ Piotrbudem. Jak można było się spodziewać spotkanie nie zawiodło. Znakomicie rozpoczęli Chorzowianie którzy już w pierwszej minucie za sprawą Mateusza Bystrzowskiego wyszli na prowadzenie. Mistrz jednak opanował sytuację za sprawą Arkadiusz Linkiewicza który chwilę później doprowadził do wyrównania. Następnie było już zgodnie z planem i na 2:1 Rohlinga wyprowadził Dawid Gibki. Nowoczesny nie zamierzał odpuszczać i bramkę wyrównującą zaliczył Piotr Jarzębak. W drugiej połowie było sporo akcji ale i kartek. W tych buzujących emocjach na wysokości zadania stanął ponownie niezawodny Arkadiusz Linkiewicz. W 35’ dołożył nogę jak trzeba i ustalił wynik na 3:2 dla obrońcy tytułu.

⚽️Zgoła odmiennym widowiskiem był mecz pomiędzy Rodor System a Sportslaski.pl. Słabsza dyspozycja rywali została skrzętnie wykorzystana przez dziennikarzy którzy od dziesiątej minuty zaczęli skutecznie punktować. Strzelanie rozpoczął Hubert Kamiński a skończył Łukasz Molo. W niespełna półgodziny Sport zdobył 9 goli i zwyciężył 9:1.

⚽️W trzeciej kolejce Mirex został poddany prawdziwej próbie. Naprzeciwko beniaminka stanęła Biedronka. I nie chodzi tutaj o sympatycznego chrabąszcza tylko Wicemistrza poprzedniego sezonu. Mirex dobrze zaczął bo już w ósmej minucie za sprawą Adama Mani wyszedł na prowadzenie. Fakt ten jednak nie zwiastował dalszych profitów, a wręcz rozjuszył czerwono- czarnych. Zaprawieni w bojach reprezentanci Centrum Logistycznego z Rudy Śląskiej ruszyli do ataku i już kilka minut później wyrównali. Pierwsze skrzypce w ofensywie rozgrywał Dawid Kłosek który zdobył hattricka. Wynik na 4:1 w 38’ ustalił Damian Lediński.

⚽️W derbach Katowic konkretniejszy okazał się być zespół MPGK. Zespół dowodzony przez Macieja Nowaka pokonał Wodociągi 4:1. Mecz z pozoru był wyrównany jednak więcej konkretów było po stronie MPGK które potrafiło wykorzystać stwarzane sytuacje. Nie można tego powiedzieć o kranikach które albo niemiłosiernie pudłowały albo na posterunku stawał wspomniany wcześniej kapitan rywali.

⚽️W pierwszej lidze przywitaliśmy nowego uczestnika. Dominopack z Piekar Śląskich jak na pierwszaka zagrał bardzo odważnie co jednak nie przełożyło się na zdobycz punktową. Doświadczonym przeciwnikiem był bowiem Efekt Chorzów który niczym wytrawny bokser dał się wyszumieć rywalom i kiedy trzeba pacnął rękawicą. Trzy z tych uderzeń zza głębokiej gardy sięgnęły celu i mecz zakończył się zwycięstwem Efektu 3:0.

⚽️Totalnie zaskoczył drugi z beniaminków, Samel Squad. Tarnogórzanie wyciągnęli lekcje z wcześniejszych porażek i wypunktowali faworyzowany Install Zicher 6:1! Dobrze zafunkcjonowała obrona kierowana przez Łukasza Samelę. Formacje ofensywne również stanęły na wysokości zadania i wynik poszedł w świat…

⚽️W meczu rozegranym awansem OIRP Katowice pokonało Kiep.pl 3:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Jakub Lejżak, Damian Seręga i Wojciech Biskup. Dla pokonanych dublet ustrzelił Mateusz Malec.