..::: ⚽️ Hit rundy dla Rohlig Suus
Dodano: 2023-10-16 22:39:54

⚽️W czwartej kolejce rozgrywek doszło do szlagierowego starcia. Rohlig Suus zmierzył się z Biedronką. Mistrz i wicemistrz poprzedniego sezonu nie tylko walczyli o prymat, ale i mieli sobie coś do udowodnienia. W pierwszej połowie optyczna przewagę mieli zawodnicy Biedronki jednak nie zamienili jej na zdobycz bramkową. Co nie udało się czerwono czarnym, udało się ich rywalom. Na sekundy przed końcem znakomitą solową akcję zaprezentował Arkadiusz Linkiewicz. Najpierw odważnie minął paru rywali, by na końcu jednemu z nich założyć siatkę. Ten widowiskowy manewr wyprowadził go na czystą pozycję której wytrawny snajper nie zwykł marnować. W efekcie Rohlig Suus schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie był podobny scenariusz. Biedronka atakowała a Rohlig czekał na kontry. Na cztery minuty przed końcem ponownie dał o sobie znać Linkiewicz. Ruszył do przodu i pięknym lobem minął bramkarza przeciwników kończąc dzieła uderzeniem z głowy!

⚽️Wrócił na zwycięską ścieżkę Mirex. Chorzowianie pokazali konsekwencję w meczu z MPGK. Choć spotkanie nie układało się po ich myśli zdołali odwrócić jego przebieg. Mówi się że kłótnia na boisku niczego dobrego nie wróży. W tym jednak przypadku wymiana męskich słów pomiędzy zawodnikami ,,zielonych” spowodowała zwrot akcji. Finał był taki że Mirex zdobył trzy bramki i zwyciężył doświadczonych rywali 3:1.

⚽️W pojedynku braci Jarzębak ponownie górą Piotr. Impas starszego z rodzeństwa trwa już parę sezonów. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana jednak w drugiej Nowoczesny Chorzów włączył drugi bieg i odjechał Rodorowi na kilka bramek. Znakomite zawody rozgrywał Mateusz Bystrzowski który zdobył cztery gole. Byłoby ich pięć gdyby nie poprzeczka po widowiskowym uderzeniu z przewrotki.

⚽️Druga połowa rozstrzygnęła również pojedynek pomiędzy Sportslaski.pl i Wodociągami. Kraniki wyszły na mecz mocno osłabione a mimo to postawiły wysoko poprzeczkę faworyzowanym rywalom. Lukę na bramce świetnie wypełnił Piotr Zychla. Świeżo nominowany goalkiper Wodociągów bronił jak w transie wprawiając rywali w osłupienie. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach. Najpierw jednak stuprocentowej kontry nie wykorzystał Rafał Jabłoński. Odpowiedź dziennikarzy była już skuteczna. Drogę do bramki znalazł Hubert Kamiński, a dzieła dokończył Łukasz Molo.

⚽️W pierwszej lidze inauguracyjne trafienie zaliczył Dominopack. W meczu z Kiep.pl ogólnie nie poszło, ale to kolejny krok w rozwoju drużyny. Dzień konia miał Dawid Malordy który osiem razy zmusił bramkarza rywali do schylania się po piłkę. Patrząc z boku można odnieść wrażenie że w temacie skuteczności Dominopack ma największe pole do poprawy. Zespół z Piekar Śląskich długo utrzymuje się przy piłce, konstruuje akcje. Problem pojawia się pod bramką rywali. Strzały na wiwat mogłyby nie znaleźć drogi nawet do siedmiometrowej bramki…

⚽️Zwycięstwo sprzed tygodnia nie było wypadkiem przy pracy drużyny Samel Squad. Tarnogórzanie udowodnili to w meczu z Efektem Chorzów. Od początku meczu narzucili swoje warunki i zasłużenie zwyciężyli 4:1. Hattricka zdobył Krzysztof Jedynak.

⚽️Piękną reklamą pierwszoligowych zmagań był pojedynek pomiędzy WKU Chorzów i Install Zicher. Zgodnie z planem rozpoczęli mundurowi którzy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Moment zwrotny nastąpił z chwilą kontuzji bramkarza WKU. Doświadczony Henryk Kofin zmuszony był opuścić pole gry, co mocno wpłynęło na obraz meczu. Install szybko doprowadził do wyrównania a w piętnastej minucie objął prowadzenie. Rozpoczął się szalony mecz gdzie liczył się tylko atak. W efekcie zobaczyliśmy mnóstwo widowiskowych akcji i sytuacji podbramkowych. Emocje zakończyły się równo z zegarową syreną a na tablicy wyników wyświetlony był wynik 5:5.