..::: Ruszyła liga…
Dodano: 2024-03-02 10:42:23

⚽️Rozpoczęły się zmagania nowego sezonu RLB. Jako pierwsi na parkiet ruszyli reprezentanci MPGK i Nowoczesnego Chorzowa / Piotrbudu. Obie drużyny znają się jak przysłowiowe łyse konie jednak wynik takiej potyczki jest trudny do przewidzenia. Początek spotkania należał do Chorzowian którzy w 29’ prowadzili 4:2. O ostatecznym rezultacie zadecydowała jednak końcówka, a dokładnie trzy minuty które wstrząsnęły Nowoczesnym. Najpierw wyrównał Tomasz Wilk, a dzieła dokończyli Krystian Nieć i Andrzej Wronowski którzy ustalili wynik spotkania na 6:4 dla MPGK.

⚽️Po kontuzji wraca do znakomitej dyspozycji Dawid Kłosek. Biedronce szło jak po grudzie przegrywając w 22’ za sprawą Bartosza Goncerza z Tauronem. Beniaminek nie zamierzał odpuszczać ale wtedy dał o sobie znać wspomniany snajper. W przeciągu siedmiu minut ustrzelił klasycznego hattricka dając zwycięstwo aktualnym wicemistrzom.

⚽️Łatwo również nie miał obrońca tytułu. Rohling Suus zmierzył się Mirexem który zakończył poprzedni sezon na czwartym miejscu. Tabela tabelą a my byliśmy świadkami wyrównanego meczu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej minucie kiedy to Mirex próbował zniwelować różnicę jednej bramki. Wycofanie bramkarza nie jest przynajmniej na tą chwilę mocną stroną zespołu z Chorzowa bo zakończyło się utratą dwóch bramek. Z prezentów wynikających z nieudolnej gry w przewadze skrzętnie skorzystał Marcin Minkus. Wcześniej jedynego gola zdobył w 24’ Arkadiusz Linkiewicz. Na wyróżnienie zasługuje również Adam Gros. Najlepszy bramkarz poprzedniej Edycji tylko w sobie wiadomy sposób obronił stuprocentowe strzały rywali.

⚽️W pierwszej lidze było bardzo wyrównanie choć na samym starcie zaimponował Eblis. Debiutant zmierzył się z OIRP i pokazał że ma spory potencjał. Radcy z początku narzucili swoje warunki jednak z biegiem spotkania szala przesuwała się na stronę drużyny branży reklamowej. Po bramkach Marcina Kałata i Jakuba Lejżaka OIRP dowiozło prowadzenie do przerwy. W drugiej odsłonie Eblis natarł z podwójną siłą zamykając w hokejowym zamku rywali. Mimo ofiarnych interwencji Jakuba Kowalskiego piłka kilka razy znalazła drogę do siatki. Specjalistą w ich zdobywaniu był Tomasz Wardęga który zaliczył trzy trafienia. Rozmiary porażki zmniejszył Michał Skrybko a mecz zakończył się zwycięstwem 5:3.

⚽️Dobre wejście w mecz z Mebel Glass miało WKU. Chorzowianie po dwunastu minutach prowadzili 2:0. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Szołtysek i Marek Kofin. Marzenia o zwycięstwie rozwiał Adrian Beiner. Napastnik Mebli w pierwszej połowie zdobył bramkę kontaktową a w ostatnich sekundach doprowadził do wyrównania. Bramek jak na lekarstwo było w meczu pomiędzy Efektem i Wodociągami. Spadkowicz z Ekstraklasy wiódł prym na polu gry lecz nie potrafił należycie udokumentować przewagi. Jedyny gol dla kraników padł w 3’ za sprawą Tomasza Koniorczyka. Niebezpiecznie mała przewaga została roztrwoniona na dwie minuty przed końcową syreną. Wtedy to wyrównał Sebastian Gawlyta ustalając wynik zawodów na 1:1.

⚽️Zapraszamy na TIK TOK. Konto: RLB_Liga fb: rekreacyjna liga biznesu